Lubimy Łódź za Festiwal Designu, Filmówkę, Piotrkowską i piękne kamienice. Dziś odwiedzamy mieszkanie zlokalizowane w jednej z nich położone dosłownie pięć minut spacerem od OFF Piotrkowska. Za aranżację czterdziestopięciometrowego wnętrza odpowiada Scandilove (nowy koncept, któremu najbliżej chyba do agencji nieruchomości). Rzeczywiście, miłość do Skandynawii czuć w tym wnętrzu na każdym kroku! To samo dzieje się w przypadku pozostałych zaprojektowanych przez Scandilove apartamentów. Północny styl przejawia się przede wszystkim w kolorystyce: bieli, szarości, beżach. Ale także w doborze naturalnych materiałów (drewno, marmur, len).

Naszą wyczieczkę rozpoczynamy od salonu. Tu znajdziemy szarą sofę z IKEA, pochodzącą z kolekcji PS 2017 i stolik kawowy marki  UN'COMMON. Niedaleko okna balkonowego mamy biały stół zestawiony z kultowymi już krzesłami polskiej marki Fameg. Nad nim wiszą lampy z naszej ulubionej, letniej serii JASSA, również od IKEA (sprzedały się jak świeże bułeczki, ostatnio w sklepie nie widzieliśmy już ani jednej sztuki!). Na tle tych bieli i szarości wybornie prezentują się karmelowe kafle starego pieca. Przy piecu można się wygrzać bujając się na szarym fotelu Eamesów.

Meble w aneksie kuchennym są białe. Na ich tle wyraźnie odcinają się czarny zlew i kran. Sypialnia również zachwyca prostotą. Tu znajdziemy łóżko MALM z IKEA i podwieszany fotel-hamak w sam raz do tego, by pobujać w nim przez jakiś czas i oddać relaksującej lekturze. We wszystkich pomieszczeniach udało się zachować oryginalną podłogę. Ozdobą tego wnętrza w skandynawskim stylu są rośliny w terakotowych donicach i w metalowych kwietnikach (supermodna Monstera i niezniszczalny Zamiokulkas). 

Jeśli lubicie takie mieszkania i szukacie akurat czegoś do wynajęcia lub kupienia w Łodzi, warto zajrzeć na stronę Scandilove.