Saska Kępa w Warszawie to zieleń, urocze knajpki i dobra, modernistyczna architektura. Nawiązań do tej ostatniej nie brakuje w realizacji, do której dziś zaglądamy. To niewielkie mieszkanie właśnie w kamienicy na Saskiej Kępie. Za aranżację wnętrza odpowiada tu pracownia Nubo Interior.

Współpraca z inwestorem

Właścicielka mieszkania jest miłośniczką dobrego wzornictwa, ma oko do detali, a w wolnym czasie maluje. Płótna, które widzicie na ścianach mieszkania, są właśnie jej autorstwa. - Była to kolejna współpraca z panią inwestor i podobnie jak przy poprzedniej wytyczne były spójne i chyba tak już mamy, że dobrze się rozumiemy i mamy podobne wizje. Dlatego też uzgodnienie projektu wyszło nam naturalnie - podkreślają projektanci z Nubo. 

 W kamienicy na Saskiej Kępie

Powierzchnia mieszkania to 42 metry kwadratowe. Całość została zaaranżowana w formie studia. Mamy tu jedną przestrzeń z wydzieloną (ukrytą za łukiem i kotarą) sypialnią i osobną łazienką. Wnętrze? Z elementami typowymi dla mieszkań w kamienicach. Mamy zatem dębową jodełkę na podłodze, sztukaterię. Są łuki (subtelnie przypominające o związkach dzielnicy, w której się znajdujemy z modernizmem) i wreszcie typowe dla Warszawy gorseciki w łazience. Projektanci zdecydowali się tu na kolekcję Modernizm (Paradyż i Maja Ganszyniec). Nam w oko wpadły jeszcze kafle w strefie kuchennej - Equipe Ceramicas - Bauhome (ich wzór powtarza jeden z obrazów). Khaki łączy się tu z czernią, bielą i ceglastą czerwienią. Inne kolory w tym wnętrzu? Zdecydowana, głęboka czerwień zasłon, leśna zieleń tapicerki na krzesłach i oliwkowa zieleń sofy.  To wszystko w towarzystwie kontrastowej czerni i bieli na dywanie oraz kojących bieli i beżów na suficie i ścianach. 

Łącznikiem między aneksem kuchennym a częścią wypoczynkową (kanapa, stolik kawowy, telewizor, komoda) jest stół, przy którym zmieszczą się cztery osoby. Nad blatem w orzechowym wybarwieniu zawisła dobrze znana nam lampa PH5 od Poula Henningsena. Projektanci pomyśleli też o lustrach i małej konsoli w strefie wejściowej. W łazience (ze względu na niewielką przestrzeń) zrezygnowano z wanny na rzecz wygodnego prysznica.