Agnieszka zawodowo zajmuje się marketingiem, a prywatnie kocha modę. Łukasz jest lekarzem. Pasją tej dwójki są podróże i gotowanie, a oczkiem w głowie synek Tadeusz. O pomoc w urządzeniu swojego mieszkania na warszawskim Żoliborzu małżeństwo poprosiło Darię Wachowicz i Martynę Duch-Kupis z pracowni DASH INTERIORS

Mieszkanie w barwach natury

- Zależało nam aby całe mieszkanie było spójne i lekkie. Dużo pracy zostało włożone w detale , które na pozór proste wymagały często kilku dni analizowania, przemyśleń zmian konceptu jak w przypadku mosiężnego stelaża, skórzanych zagłówków, rattanowych frontów. Ale to właśnie detal tworzy wnętrze i potęguje jego odbiór. Inspiracje? Natura. Większość zastosowanych materiałów to naturalne, ponadczasowe propozycje. W sypialni fronty do szaf są wykonane z rattanu, został wybrany drewniany klasyczny parkiet w jasnym odcieniu, lejące naturalne tkaniny - tłumaczy wybory Daria Wachowicz. 

Istotne kwestie? Stworzenie nowego układu funkcjonalnego. Ten zaproponowany przez dewelopera nie spełniał oczekiwań inwestorów. . Łazienki zostały ze sobą połączone tworząc przestrzeń podzieloną na kąpielową (część z wanną i prysznicem) oraz "użytkową" wc, szafka pod umywalkę, zabudowa do przechowywania nad geberitem. Między salonem a kuchnią została wyburzona ścianka działowa, która ograniczała przestrzeń. Dodatkowo w holu została wydzielona wnęka na szafę. Ponadto dla gospodarzy ważne było stworzenie możliwie jak największej ilości miejsc służących do przechowywania.

W mieszkaniu ważne są kolory. Wyraziste, ale nie jaskrawe, podpatrzone w przyrodzie, połączone z ponadczasową bielą. I tak mamy tu zieloną ścianę, karmelowe poduchy-zagłówki łóżka, i kuchenną zabudowę z drewna dębowego wybarwioną na ciekawy brąz.

- Większość mebli została zrobiona pod indywidualne zamówienie, zgodnie z naszym projektem. Zagłówek był wykonany pod wymiar u tapicera, wykorzystana została skóra naturalna, detal stanowią mosiężne gwoździki oraz uchwyt. Regał to także mebel stworzony pod zamówienie, drewniane półki nawiązujące kolorystyką do kuchni zestawione zostały z giętym mosiądzem stanowiącym stelaż - zdradza Daria.