Dwoje dzieci, pies i śnieżnobiała sofa? Taki miks znaleźliśmy w mieszkaniu niemieckiej dziennikarki Luci Pontarin. Nasza dzisiejsza gospodyni na co dzień zajmuje się modą, ale widać, że sporą uwagę przykłada również do aranżacji wnętrz. W skandynawskim stylu urządziła całe mieszkanie, także pokój dziecięcy.

W domu Luci co chwila znajdujemy miejsca, które proszą się o uwiecznienie na fotografii. Sami lokatorzy również mają wiele uroku! Są to Lucia, jej mąż Marco, córka Ava, syn Lucas i pies Marie. Jakie jest ich mieszkanie? Na pierwszy rzut oka całe w bieli. Mocniej odcina się drewniana podłoga. Wystrój utrzymanego w jasnej kolorystyce salonu uzupełniają kolorowe dodatki. Całość wygląda lekko, przestronnie, ale i przytulnie. Wcale nie mamy tu wrażenia "szpitalnej", zimnej bieli.

Lucia w swoim mieszkaniu stawia na wnętrzarskie klasyki. Ma więc krzesła Eames i regały oraz półki String (oczywiście białe). Biała jest także sofa. Tu jednak Lucia wykazała się zmysłem praktycznym. Sofę przykrywa pokrowiec. Łatwo jest więc mebel utrzymać w czystości, co szczególnie ważne przy małych dzieciach. Ponadto Lucia jest prawdziwą miłośniczką grafik, obrazków i rodzinnych zdjęć. Część z obrazków wykonała sama. Pogrupowane na ścianach w fantazyjne kompozycje przykuwają wzrok wszystkich, którzy wchodzą do domu.

Zerkamy jeszcze na pokój dziecięcy w stylu skandynawskim. Luci zależało, żeby królestwo Avy było odpowiednie do jej wieku, ale jednocześnie pozbawione typowo „księżniczkowych” akcesoriów. Czarne kropki na ścianie to teraz hit w dziecięcych pokojach - takie są własnie u Avy. 

Zależało nam, żeby wystrój pokoju Avy pasował do reszty mieszkania. Nie chcieliśmy wprowadzać do niego nowych kolorów. To ważne, aby mieć spójną koncepcję. Zwłaszcza, jeśli pokój dziecięcy znajduje się bezpośrednio obok salonu i jadalni. - tak o pokoju córki mówi Lucia.

Sypialnia rodziców ma raczej minimalistyczny wystrój. Pojawia się tu jednak wiele osobistych akcentów. Na przykład zrobiona przez Lucię girlanda powieszona nad przewijakiem.

Jak się Wam podoba to białe mieszkanie w skandynawskim stylu? Mogliśmy je odwiedzić dzięki WESTWING. W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z mieszkania Luci i trochę dodatków w stylu jej wnętrza.