Mieszkanie w beżach na osiedlu Nova Królikarnia

Lubimy warszawski Mokotów. Stara zabudowa spotyka się tu z tą nową, do tego parki i tereny zielone (Morskie Oko, Park Dreszera, Pole Mokotowskie), klimatyczne knajpki. Dziś zaglądamy na osiedle położone tuż za naszą ukochaną Królikarnią. Projektem i aranżacją tego mieszkania w beżach o powierzchni ponad 100m2 zajęli się Bartłomiej Stańczak i Sabina Kamińska-Stańczak z pracowni projektowej Kamińska Stańczak Design. Tutaj zobaczycie ich realizację z błękitem w roli głównej, którą pokazywaliśmy Wam we wrześniu tego roku. 

Mieszkanie w beżach i szarościach

Zanim przejdziemy do szczegółów projektu, pochylimy się na chwilę nad kolorystyką, która oprócz funkcjonalności jest tu bardzo ważna. Mamy tu bowiem mieszkanie w beżach i szarościach z niewielkim dodatkiem bieli i czerni oraz złoto w drobnych detalach. Stonowane kolory dobrze się ze sobą komponują, nie męczą wzroku, sprzyjają relaksowi (przygaszone barwy natury: kolor piasku, zachmurzonego nieba, suchych traw). Także dodatki i akcesoria są w tych barwach. Całość wygląda więc spójnie i elegancko. 

Modern classic w beżach - kawalerka dla miłośniczki klasyki

Elegancka strefa dzienna z aneksem

Naszą wycieczkę rozpoczynamy od reprezentacyjnego holu. W strefie wejściowej dominuje piękna, wzorzysta podłoga. Jest tu także pojemna zabudowa garderobiana z wyrazistym akcentem ryflowanych frontów. Przysiądziemy tu na oryginalnym stołeczku pięknie utoczonym z drewna. Przemieszczamy się jednak dalej, by już po chwili trafić do okazałej strefy dziennej. W niewymuszony sposób architekci połączyli tu przestrzeń do wypoczynku z wygodną kuchnią oraz jadalnią. Delikatna forma listwy gzymsowej dodaje elegancji tej przestrzeni.  Na podłodze położono naturalny parkiet w postaci jodełki węgierskiej. Niekwestionowaną gwiazdą tej przestrzeni jest jednak kanapa, a ściślej szary narożnik. Miękkie poduchy, i siedziska, do tego kolorystycznie skomponowany zestaw mniejszych poduszek, do tego wełniane i kaszmirowe koce zachęcają do wypoczynku. To za kanapą stanął drewniany stół i komplet tapicerowanych krzeseł. Nad nim zawisła charakterystyczna lampa ze złotym kloszem. Na uwagę zasługuje także regał, w którym połączone zostały takie materiały jak płótno, czarna stal i ryflowane fronty. 

Aneks kuchenny niemal wtapia się w elegancką przestrzeń mieszkania w beżach. Zabudowie o wybarwieniu taupe (w nią wbudowano piekarnik i mikrofalówkę) towarzyszy jasne drewno oraz marmur. Wyspa kuchenna z ryflowaną obudową daje przestrzeń do gotowania i blat roboczy, który jednocześnie może stać się stolikiem w razie szybkiego śniadania. Miejsce z góry doświetlają cztery tuby z halogenami. Waszą uwagę kierujemy też na ciekawe rozwiązanie kwestii okapu kuchennego. 

80m2 na warszawskim Żoliborzu. Dwupoziomowe mieszkanie, naturalne materiały

Mieszkanie w beżach - aranżacja strefy prywatnej

Strefa nocna tego mieszkania w beżach składa się z trzech sypialni. Są tu także pomieszczenie gospodarcze i gabinet (tak ważny w czasach home office). Stylistyka sypialni głównej konsekwentnie nawiązuje do pozostałych pomieszczeń mieszkania. Szerokie, wygodne łóżko zwieńczone tapicerowanym wezgłowiem i nakryte szarą, pikowaną narzutą wykończoną drobnymi frędzlami (od razu wpadła nam w oko) stanowi punkt centralny pomieszczenia. Architekci interesująco zaprojektowali całą ścianę z zagłówkiem (efektowne "chmurki", obraz w centralnym punkcie, stoliki nocne). Ten pokój płynnie łączy się z prywatną łazienką. Gabinet to przyjemny i jednocześnie przytulny kącik do pracy. Znalazło się tu całe mnóstwo szafek na przechowywanie biurowych dokumentów. Są także półki na zawodowy księgozbiór i drobne dekoracje. 

Dwupoziomowe mieszkanie z zielonymi schodami. Tu mieszka rodzina z dwójką dzieci i owczarkiem szkockim

Trzy łazienki - aranżacja mieszkania w beżach

Naszą dzisiejszą wycieczkę po mieszkaniu w beżach kończymy w łazience, a w zasadzie w... łazienkach. Na tak imponującym metrażu ponad 100m2 mamy ich aż trzy. W toalecie dostępnej z holu wejściowego znajdziemy mozaikę zestawioną z tapetą strukturalną oraz złotą armaturą i akcesoriami. Drobna krateczka mozaiki daje wpadający w oko efekt. Łazienka gościnna to przede wszystkim kontrastowa podłoga z mocnym akcentem kolorystycznym w postaci szafki umywalkowej w kolorze nocnego nieba. Jest też wanna obudowana  białymi płytkami typ cegiełka. Prywatna łazienka, do której dostęp mają mieszkańcy głównej sypialni to już opowieść o marmurze i miodowym odcieniu drewna. Tutaj w komfortowych warunkach można wziąć prysznic.