Dziś znowu zaglądamy na Mokotów (bardzo lubimy tę dzielnicę między innymi za lody w Parku Dreszera, targi śniadaniowe i zieleń Królikarni). Tym razem odwiedzamy mieszkanie, które powstało z myślą o dwójce młodych, dynamicznych ludzi. Za projekt i realizację odpowiadają Joanna Felczuk i Anna Baranowska z pracowni Butterfly Studio. 

Granatowy w roli głównej

Mieszkanie na warszawskim Mokotowie to 65m2 powierzchni, w której króluje kolor granatowy w różnych odsłonach. - Od samego początku Pani inwestor jasno przedstawiła swoje potrzeby: ich nowe miejsce do życia ma być eleganckie, ponadczasowe oraz przede wszystkim funkcjonalne. Dodatkowo inwestorzy byli otwarci na mocny akcent kolorystyczny - my postawiłyśmy na granat, który płynnie łączy ze sobą wszystkie pomieszczenia - tłumaczą założenia projektowe architektki z Butterfly Studio. 

Ciemnogranatowa barwa występuje zatem na kuchennej zabudowie, w łazience, toaletce w sypialni, a także na tapicerce narożnika w salonie. Dodatkiem do granatu są eleganckie, mosiężne uchwyty, dębową, francuska jodełka na podłodze, sztukaterie na ścianach oraz marmur. Nad stołem zawisła ciekawa w formie lampa marki Gubi, a na ścianie obok okrągłe lustro.

Funkcjonalne rozwiązania

- Jeżeli chodzi o funkcjonalność na danym metrażu starałyśmy się wygospodarować jak najwięcej miejsca do przechowywania. W tym celu łazienka została połączona z toaletą - w ten sposób mogłyśmy zaprojektować szafy, które sprytnie ukryły pralkę oraz suszarkę. Nad sofą pojawiły się półki na książki na całej długości ściany - opowiadają projektantki. W mieszkaniu mamy też rozwiązania wielofunkcyjne jak na przykład toaletka, która w razie potrzeby służy także jako biurko do pracy.