Właścicielce tego trzypokojowego mieszkania na warszawskim Powiślu zależało przede wszystkim na możliwości zrelaksowania się po intensywnej pracy. Architektki pracowni Decoroom, odpowiedzialnej za ten projekt, zadbały o przytulny nastrój. W grudniu wnętrze otrzymało dodatkowo świąteczną oprawę.

- Klimat świąt wprowadzają korespondujące z całością detale. Jako dekoracyjne akcenty wykorzystano wiklinę, trawy morskie, len oraz wełnę. Jest naturalnie, lekko, bez przepychu. Całość dopełnia tradycyjna bożonarodzeniowa kolorystyka, dominują zieleń i czerwień. Dodatki nie wysuwają się na pierwszy plan, ale z wdziękiem wprowadzają świąteczną atmosferę - podkreśla Małgorzata Kasperek, architektka z pracowni Decoroom.

Mieszkanie ze świątecznymi dekoracjami

Centralnym punktem salonu jest karmelowa kanapa ozdobiona teraz okolicznościowymi poduchami. Niedaleko stanęła choinka. Tuż obok architekci wygospodarowali miejsce do spożywania posiłków. Nad sporym prostokątnym stołem zawisły plecione lampy – mocny akcent dekoracyjny wnętrza, który doskonale współgra z dywanem z juty i podłogą z ręcznie postarzanych dębowych desek. Wystrój kuchni to już estetyka soft loft z nutką vintage. Aranżację uzupełnia stylizowane na retro AGD od SMEG – miedziany okap, czarna połyskująca lodówka oraz piekarnik. Na półkach, obok przedmiotów użytkowych przydatnych na co dzień w kuchni, ustawiono także gwiazdę betlejemską oraz kilka dekoracji przypominających o Bożym Narodzeniu. 

Właścicielce i architektom szczególnie zależało na stworzeniu w sypialni przytulnej atmosfery, która pozwoli oderwać myśli od codziennych spraw. Dlatego postanowili ograniczyć do minimum wyposażenie i dekoracje. Efekt? Neutralna baza, duże łóżko z tapicerowanym zagłówkiem, wiklinowe kosze i bambusowa drabinka. Specjalnie z myślą o Świętach dodano kolorowe poduszki. Z kolei w łazience architektki wróciły do estetyki loftowej w przyjaznej wersji soft.