W świątecznej odsłonie

Właścicielce tego trzypokojowego mieszkania na warszawskim Powiślu zależało przede wszystkim na możliwości zrelaksowania się po intensywnej pracy. Architektki pracowni Decoroom, odpowiedzialnej za ten projekt, zadbały o przytulny nastrój. W grudniu wnętrze otrzymało dodatkowo wyjątkową, świąteczną oprawę.

- Klimat świąt wprowadzają korespondujące z całością detale. Jako dekoracyjne akcenty wykorzystano wiklinę, trawy morskie, len oraz wełnę. Jest naturalnie, lekko, bez przepychu. Całość dopełnia tradycyjna bożonarodzeniowa kolorystyka, dominują zieleń i czerwień. Dodatki nie wysuwają się na pierwszy plan, ale z wdziękiem wprowadzają świąteczną atmosferę - podkreśla Małgorzata Kasperek, architektka z pracowni Decoroom.

Mieszkanie ze świątecznymi dekoracjami

Centralnym punktem salonu w świątecznej odsłonie jest karmelowa kanapa ozdobiona teraz okolicznościowymi poduchami. Niedaleko stanęła choinka. Tuż obok architekci wygospodarowali miejsce do spożywania posiłków. Nad sporym prostokątnym stołem zawisły plecione lampy – mocny akcent dekoracyjny wnętrza, który doskonale współgra z dywanem z juty i podłogą z ręcznie postarzanych dębowych desek. Wystrój kuchni to już estetyka soft loft z nutką vintage. Aranżację uzupełnia stylizowane na retro AGD od SMEG – miedziany okap, czarna połyskująca lodówka oraz piekarnik. Na półkach, obok przedmiotów użytkowych przydatnych na co dzień w kuchni, ustawiono także gwiazdę betlejemską oraz kilka dekoracji przypominających o Bożym Narodzeniu. 

Zobacz także: Jak udekorować dom na Święta w naturalnym stylu? Zaglądamy do szeregowca na Bemowie, aby się o tym przekonać

Przytulna atmosfera na Boże Narodzenie

Właścicielce i architektom szczególnie zależało na stworzeniu w sypialni przytulnej atmosfery, która pozwoli oderwać myśli od codziennych spraw. Dlatego postanowili ograniczyć do minimum wyposażenie i dekoracje. Efekt? Neutralna baza, duże łóżko z tapicerowanym zagłówkiem, wiklinowe kosze i bambusowa drabinka. Specjalnie z myślą o Świętach dodano kolorowe poduszki. Z kolei w łazience architektki wróciły do estetyki loftowej w przyjaznej wersji soft.  

Zobacz także: Jak zrobić świąteczny wianek? Dekoracje na Boże Narodzenie DIY