Mieszkanie na Mokotowie od WZ Studio

Dziś zapraszamy Was do obejrzenia mieszkania stworzonego specjalnie dla rodziny 2+1 na warszawskim Mokotowie. Aranżacją tego osiemdziesięciometrowego wnętrza zajęło się WZ Studio. Architektki po rozmowie z właścicielami od razu wiedziały, jaki styl będzie miała ta przestrzeń. Postawiły na miks boho szyku z elegancją. 

- To nie było łatwe mieszkanie. Każda ściana w salonie została zbudowana pod innym kątem, dodatkowo widać na suficie podciąg konstrukcyjny, co komplikowało stworzenie projektu. Walkę z tymi przeciwnościami rozpoczęłyśmy już na etapie układów funkcjonalnych, gdzie jeden z kominów postanowiłyśmy schować za zabudową kuchenną, aby nie rzucał się w oczy - wspomina początki prac Małgorzata Liebhart, architekt wnętrz z WZ Studio.

Salon połączony z kuchnią 

Ozdobą salonu jest ogromne, okrągłe lustro. Mamy też tutaj minimalistyczną biblioteczkę w kolorze czarnym. Do wypoczynku zachęca szary narożnik z zestawem miękkich poduszek. Tuż obok ustawiono stoliki kawowe. Zamiast telewizora w tej przestrzeni zawisł rzutnik. Stąd już tylko krok do strefy kuchennej. Kuchnia jest w ciągu komunikacyjnym salonu, więc głównym założeniem projektowym było stworzenie mebli, które będą zarówno funkcjonalne, ale również dekoracyjne. Projektantki postawiły na jasne fronty (szare i drewniane) i spiek kwarcowy na blacie i ścianie. To mieszkanie na Mokotowie jest jasne i doświetlone.

Strefa prywatna dla rodziny 2+1

W sypialni gospodarzy w oczy niemal od razu rzuca się łóżko w pomarańczowym kolorze  na tle spokojnych szarości. Pomarańczowy akcent mamy też w pokoju dziecka (huśtawka/siedzisko, poducha, narzuta na łóżku z ramą w kształcie domku). W pokoju najmłodszej pociechy jest też tekstylna lamperia w kolorze różowym. W łazience inwestorzy zdecydowali się na wannę przyścienną, to taki kompromis pomiędzy wanną wolnostojącą, a zabudowaną. Takie rozwiązanie jest dobre dla niedużych łazienek. 

___________________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.