Nowe Centrum Południowe to nowe osiedle mieszkaniowe przy Gwiaździstej, na Krzykach we Wrocławiu. Tam zaglądamy właśnie dziś. To mieszkanie pokazowe zostało zaprojektowane przez pracownię Decoroom (architekt wnętrz Ewa Grzywa) specjalnie z myślą o rodzinie 2+1. Powierzchnia? 60 metrów kwadratowych. 

Przestrzeń uniwersalna

-Założeniem koncepcji projektowej było stworzenie spójnej i uniwersalnej przestrzeni w nowoczesnym stylu. Zależało mi na stworzeniu spójnej, ponadczasowej przestrzeni dla przyszłych inwestorów. Całość utrzymana jest w nowoczesnym charakterze, pasującym do całej inwestycji. Stonowana kolorystyka, która łączy naturalne drewno, gładkie tynkowane powierzchnie i delikatną sztukaterię, stanowi tło dla mocnych kolorystycznych akcentów i elementów wyposażenia wnętrz – mówi Ewa Grzywa, architekt wnętrz Decoroom.

Mieszkanie dla rodziny 2+1

W holu znalazło się nie tylko miejsce na garderobę. Zabudowa kryje również pralkę i półeczkę na chemię gospodarczą. Dobre wykorzystanie przestrzeni czuć również w aneksie kuchennym. Sporo tu szafek i szuflad. Są też drewno oraz blaty w kolorze szarego marmuru. Na podłodze płytka Linearstone Taupe od Ceramika Paradyż.
Ozdobą salonu są dwie sofy w turkusowym kolorze. Podłogę ułożono z desek w jasnym odcieniu. Sztukaterie na białych ścianach, beżowe zasłony i czarne meble (komoda i stolik kawowy) podkreślają elegancki charakter wnętrza.

Stąd wędrujemy prosto do sypialni. Wyrazistym elementem dekoracyjnym tej części mieszkanie jest drzewiasta fototapeta marki Rebel Walls. Wyróżnia się także niebieski, tapicerowany zagłówek łóżka. W pokoju dla dziecka mamy także tapetę (motyw dżungli). Ścianę nad łóżkiem pomalowano na zielono. Młody lokator będzie tu miał nieco przestrzeni do zabawy, szafę na ubrania i kącik do pracy przy biurku. Łazienka to już opowieść o bielach i szarości. Stylistyka ceramiki jest spójna – architektka zdecydowała się tu na umywalkę i miskę WC marki Roca. Jest też kabina prysznicowa.