Mieszkanie Delii Lachance

Ciekawi tego, jak mieszka założycielka marki Westwing? Zapraszamy Was zatem na małą wirtualną wyprawę do Monachium. Delia Lachance zamieszkała w kamienicy blisko swojego miejsca pracy. Codzienny spacer do biura zamiast jazdy komunikacją czy autem wydaje się być atrakcyjną opcją. Jakie są pozostałe zalety mieszkania Delii Lachance? Zaglądamy do tego interesującego wnętrza.

Mieszkanie w kamienicy założycielki Westwing

Mieszkania w kamienicach rządzą się swoimi prawami. Wysokie ściany, sztukaterie, często stara stolarka okienna - to cechy, za które szczególnie lubimy te wnętrza. Delia Lachance chciała, żeby mieszkanie zachowało charakter zabytkowego budynku, ale też było przytulne. - Zależało mi, aby wystrój wnętrz odzwierciedlał elegancję zabytkowej kamienicy, ale jednocześnie był bardzo komfortowy - podkreśla Delia. W mieszkaniu kuchnia została celowo otwarta na salon. Otwarta przestrzeń = miejsce na dekoracyjną ekspozycję. Przygotowując drinki przy marmurowej wyspie kuchennej podczas towarzyskiego spotkania, widzi się gości i można z nimi rozmawiać. Zgromadzeni mogą w tym czasie zasiąść na dużej, jasnej kanapie. - Zależało mi na sofie, która jest elegancka i nadaje się do wspólnego relaksu z rodziną. „Sofia” idealnie łączy te dwie cechy." Jej organiczna forma pięknie komponuje się z poduszkami i narzutami. Nie jest za głęboka, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w salonie o podłużnym kształcie. Składające się na nią moduły można dowolnie przestawiać i dodawać nowe - mówi Delia Lachance. 

Czytaj też: Mieszkanie w kamienicy na niebiesko. Zaglądamy do wnętrza, w którym płynnie łączą się style

Pokoje dla dzieci

Udało nam się także zajrzeć do pokoju córek Delii. Stworzenie pięknego wnętrza dla dzieci jest sztuką. Po ustaleniach ze starszą pociechą powstało miejsce do zabawy, czytania na głos i mówienia o marzeniach. Są kolorowe skrzynki na drobiazgi i regał z pojemnikami, w których po skończonej zabawie znikną puzzle, układanki, klocki, lalki i misie. Jest też różowy fotel - leżanka, na którym można poczytać albo po prostu odsapnąć po trudach zabawy. Młodsza latorośl ma za to szczebelkowe łóżeczko z uroczym baldachimem i komfortowy kącik do przechowywania. Dalia Lachance zadbała o to, by całe mieszkanie było bezpieczne dla dzieci. Nie ma tu szklanych mebli, ostro zakończonych krawędzi, świec. Są za to wytrzymałe krzesła, tapicerki, które łatwo utrzymać w czystości  nastrojowe oświetlenie LED.