Pierwsza edycja konkursu Pure Design Contest dla projektantów, organizowanego przez manufakturę Wooden Story, wystartowała 21 marca 2021! Tematem tegorocznej odsłony jest „Miejsce dziecka w przestrzeni publicznej - integracyjne stolik i krzesło do nauki i zabawy”. Zwycięski projekt będzie głównym elementem przestrzeni Wooden Story na międzynarodowych targach designu „Maison&Objet Paris” w sezonie 2021/2022. Laureaci otrzymają również nagrodę pieniężną. Zwycięzców poznamy w sierpniu.

Ideą PURE DESIGN CONTEST by Wooden Story jest stworzenie utalentowanym ludziom szansy na zaistnienie w świecie designu. Konkurs skierowany jest do wszystkich, których projektowanie uszczęśliwia i chcą zmierzyć się z tematem pierwszej edycji. Mogą być studentami, absolwentami uczelni artystycznej lub nie, mogą być zawodowymi projektantami lub amatorami.  Ważne, aby ich projekty były wykonane w zgodzie z misją i filozofią firmy Wooden Story. 
Tematem pierwszej edycji jest „Miejsce dziecka w przestrzeni publicznej” a zadaniem zaprojektowanie integracyjnych - stolika i krzesła, które mogłyby stanąć w hotelach, bankach, urzędach miejskich, wszędzie, gdzie czasami jesteśmy zmuszeni zabrać ze sobą dziecko a obiekty te, ze względu na swoje przeznaczenie, nie są miejscem projektowanym z myślą o najmłodszych. Projekty mebli powinny być odpowiednie dla dziecka w wieku od 3 do 8 lat, w tym dzieci z niepełnosprawnościami, sensorycznymi lub ruchowymi lub obiema.
     - Projekt powinien odzwierciedlać pomysł na miejsce bezpieczne i wygodne, przyjazną przestrzeń dla dziecka. Zapewnić najmłodszym możliwość przyjemnego spędzenia czasu, dać im poczucie oswojenia przestrzeni - mówi Gosia Borowy, inicjatorka konkursu.
    Konkurs będzie miał kilka etapów, ostatni z nich odbędzie się w sierpniu 2021 roku. To wtedy poznamy zwycięzców, którzy zostaną zaproszeni przez Wooden Story na najważniejsze targi designu w Europie oraz nagrody finansowe. Nagrodzone prace będą zgłoszone również do konkursów odbywających się w ramach tych imprez oraz staną w szranki w najważniejszych imprezach na świecie.
    Laureat I miejsca PURE DESIGN CONTEST by Wooden Story zostanie zaproszony do udziału w międzynarodowych targach designu „Maison & Objet” w Paryżu, gdzie osobiście na stoisku Wooden Story, zaprezentuje swój projekt. Organizator pokrywa koszty wyjazdu laureata do kwoty 10 000zł. Laureat I miejsca otrzyma również nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 złotych. 
Z kolei laureat II miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 6000 złotych, a prototyp jego projektu zostanie zaprezentowany na specjalnym podium na targach Formex w Sztokholmie. Osoba, która zajmie III miejsce otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 4000 złotych, a prototyp jej projektu będzie pokazany na specjalnym podium na targach CIFF w Kopenhadze. 
    
    Laureatów wyłoni jury w składzie: Bovska - autorka tekstów, kompozytorka, performerka a także ilustratorka i graficzka; dr Paweł Mikosz, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki na Wydziale Form Przemysłowych w Krakowie; Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival; Bartosz Mucha, projektant, artysta, wykładowca, twórca POOREX design studio oraz Christian Watson, projektant, grafik, założyciel studio 1924.us, Luca Fois, dyrektor Międzynarodowego Master in Design for Kids & Toys na Politechnice w Mediolanie. 

    Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie internetowej konkursu. 

Mecenasem I nagrody jest firma Wooden Story.  
Mecenasem II nagrody jest firma Preferred by Nature.
Mecenasem III nagrody jest Wooden Story. 

Partnerem Merytorycznym konkursu są: Akadamia Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Politechnika w Mediolanie.
Partnerem konkursu jest Łódź Design Festival.
Patronat medialny: ELLE Decoration, LABEL.


Więcej o konkursie i jego zasadach na stronie: woodenstory.pl oraz www.puredesigncontest.pl