Warszawska Wola - to tutaj spędzamy dzisiejszy poranek. Zaglądamy do mieszkania zaprojektowanego przez Beatę Napierałę z pracowni Modify-Architektura Wnętrz. Znaki szczególne? Biała kuchnia i miedziana ściana w salonie. Działania projektowe zostały podjęte już na wczesnym etapie powstawania inwestycji. Ten krok spowodował, że architektka mogła wprowadzić kilka znaczących zmian w układzie ścian oraz instalacji elektrycznych i wodnokanalizacyjnych. Kolorystyka wnętrza? Jest nieprzypadkowa. Biel, szarości i ciepłe odcienie drewna to ukochane kolory inwestorki. Kolory te zdecydowanie dominują w strefie dziennej mieszkania – kuchni, salonie oraz w przedpokoju.

Naszą wirtualną wycieczkę rozpoczynamy od nowoczesnego aneksu kuchennego utrzymanego w bieli. Beata Napierała postawiła tu na sprawdzony materiał – konglomerat Cosentino Silestone w odcieniu Lagoon w połączeniu z białymi frontami zabudowy i szarością. Na ścianie przy wyspie - stole zawisł minimalistyczny zegar. W części dziennej salonu punktem skupiającym uwagę jest miedziana ścianka telewizyjna. Naprzeciw znalazł się szary narożnik. Nad tą strefą zawisła lampa Vertigo. Przy stole stanęły jasne gięte krzesła.

W sypialni uwagę przyciąga łóżko z geometrycznym zagłówkiem. Oryginalne tapicerowanie przecięto złotymi listwami. Elementem ocieplającymi przestrzeń jest tu fornir dębowy w formie panelu na ścianie oraz na szafkach nocnych. Łazienka oraz oddzielna toaleta utrzymane zostały w identycznej tonacji kolorystycznej. Zastosowano tu czarną armaturę oraz podobne dodatki i efektowną geometryczną tapetę. W wykończeniu pojawia się ten sam konglomerat co w kuchni.