W tym roku objęliśmy honorowym patronatem Meetblogin - zjazd blogerów powiązanych z tematyką wnętrzarską, odbywający się już po raz piąty w ramach Łódź Design Festival. Na temat tego wydarzenia rozmawialiśmy jakiś czas temu z jego organizatorką Ulą Michalak. Nasz wywiad możecie przeczytać TUTAJ. Dziś piszemy o tym, co robiliśmy w Łodzi 8 i 9 października. A działo się sporo!

Zajęcia praktyczne rozpoczęły się debatą z udziałem naszej redaktor naczelnej Małgorzaty Szczepańskiej. Rozmowa dotyczyła roli i odpowiedzialności mediów w świecie designu. Małgosia podzielila się swoim bogatym doświadczeniem i wiedzą z blogerami. W rozmowie pojawił się wątek odpowiedzialności za publikowane treści oraz rzetelności dziennikarskiej.

Na uczestników Meetblogin czekały ponadto liczne warsztaty - na przykład z sadzenia własnego kawałka lasu w słoju, przeprowadzania profesjonalnej kampanii reklamowej, czy projektowania i tworzenia ceramicznej mozaiki. Można było także wysłuchać wykładów o estetycznych innowacjach, o skandynawskim designie pozostającym w harmonii z naturą  oraz o oczekiwaniach projektantów i możliwościach realizowania własnych wizji. Sporo z tych wykładów i dyskusji było otwartych również dla festiwalowej publiczności.

Oczywiście wszyscy uczestnicy Meetblogin mogli obejrzeć wystawy w ramach Łódź Design Festival. Dziękujemy i do zobaczenia za rok w Łodzi!