Do letnich igrzysk olimpijskich w Tokyo pozostał jeszcze rok. Wiemy już za to, jak będą wyglądały olimpijskie medale. Zaprojektował je Junichi Kawanishi ze studia SIGNSPLAN. To właśnie jego pomysł zwyciężył wśród 400 zgłoszeń.
By osiągnąć spektakularny sukces w sporcie potrzebna jest długa, codzienna, ciężka praca - taką myśl odzwierciedlają medale. Trofea przypominają szorstkie kamienie, które zostały mozolnie wypolerowane, by świecić jasnym blaskiem. Na medalach znajdują się oczywiście olimpijskie koła, nazwa igrzysk oraz grecka bogini zwycięstwa Nike. Medale będą zawieszone na taśmach wykorzystujących tradycyjne, japońskie  motywy wzornicze: ichimatsu moyo (charakterystyczna kratka) i kasane no irome (metoda zdobienia kimon). 

Co ciekawe, medale powstały z... metalu pozyskanego między innego ze starych telefonów. W ciągu dwóch lat, od kwietnia 2017 do marca 2019 mieszkańcy Japonii przekazywali w tym celu bezużyteczną, niepotrzebną elektronikę. Urządzenia poddano recyklingowi i tak wyprodukowano z nich około 5000 złotych, srebrnych i brązowych medali.