Zapraszamy Was do kolejnej realizacji studia - Loft Kolasiński. Tym razem architekci zajęli się projektem mieszkania zlokalizowanego na warszawskiej Ochocie przy ulicy Filtrowej. Lokum o powierzchni 91 metrów kwadratowych mieści się w starej kamienicy z 1937 roku. Wnętrze zostało wyposażone w meble zaprojektowane między innymi przez Loft Kolasiński, Finn Juhl, Sami Kallio i Josef Hurka.

Strefa dzienna i drewno

Zaprojektowanie tego mieszkania było wyzwaniem, gdyż wszystkie jego główne ściany zbudowano na planie łuku. Tym razem zadaniem architektów była  przebudowa strefy dziennej, tak by uzyskać sporo przestrzeni. W niej znalazły się kuchnia z jadalnią, salon, a także część biurowa. Nawiązanie do historycznego charakteru mieszkania stanowiło jedno z głównych założeń tego projektu. W oczy rzuca się tu niemal od razu znaczna przewaga drewnianych materiałów. Cały aneks kuchenny został zbudowany z drewnianych frontów i blatów  - tworzy w ten sposób bardzo jednolitą i spójną kompozycję. Jedynymi wyróżniającymi się elementami są zlew, piekarnik i bateria w czarnym kolorze. Tuż obok aneksu stanął podłużny stół, również drewniany. Otoczono go sześcioma prostymi krzesłami w grafitowym odcieniu.

Meble vintage w salonie

Prosto z kuchni przechodzi się do części wypoczynkowej. Centrum salonu tworzą jasnoszara kanapa oraz wyjątkowe fotele w odcieniach czerwieni i zieleni. Siedziska pochodzą z lat 60. i zostały poddane nowoczesnej renowacji.  W środku stanął mały, okrągły kawowy stolik z jasnego drewna. Przytulnego klimatu dodaje tu śmietankowy dywan o nieregularnym kształcie. Obok salonu zorganizowano praktyczną przestrzeń biurową. Znajduje się w niej małe biurko z czarnymi, metalowymi nóżkami i drewnianym blatem. Dzięki umiejscowieniu mebla blisko okna, mamy tu dużo naturalnego światła. Ułatwia to codzienną pracę i w ciągu dnia nie ma potrzeby korzystania z lampki. Tuż obok przy ścianie umieszczono niską, drewnianą komodę z licznymi półkami oraz szafę z dużym lustrem. Do sypialni prowadzą stąd wysokie, podwójne drzwi w białym kolorze ze szklanymi szybami.

Całe wnętrze jest bardzo jasne, a to zasługa wielu okien, przez które wpada ogromna ilość dziennego światła. Ściany mieszkania również zostały pokryte jasnym kolorem - w tym przypadku postawiono na klasyczną biel. Do udekorowania ścian wykorzystano między innymi fotografię Helmuta Newtona. Drewniany parkiet z jasnego drewna ułożono we francuską jodełkę. Nie zabrakło też zieleni - kilka większych roślin swoją obecnością urozmaica to proste, minimalistyczne wnętrze.