Kochacie japońską matchę? W tym miejscu poczujecie się jak w niebie. To nowa poznańska kawiarnia MATCHA przy ulicy Zwierzynieckiej. Za projekt jej wnętrza odpowiada grupa mode:lina™ w składzie Paweł Garus, Jerzy Woźniak i Anna Kazecka

Matcha kojarzy się z naturalnością oraz zbawiennym wpływem na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Charakterystyczny kolor tej odmiany zielonej herbaty stał się głównym motywem aranżacji wnętrza kawiarni. Jest to zatem miejsce od progu skąpane w zieleni. Projektanci wyposażyli kawiarnię w dużą ilość półek na stalowych konstrukcjach oraz sufitowe kratownice w podobnym stylu, aby zapewnić jak najwięcej miejsca na donice z roślinami oraz bluszcz. Zieleń jest także na froncie głównego baru pod postacią małych płytek oraz w łazience. Projektanci zestawili ją z dość neutralnym tłem, na które składa się jasne drewno oraz zastany beton konstrukcyjny. Odcień drewna bezpośrednio nawiązuje do akcesoriów tradycyjnie używanych do przygotowania tego regenerującego napoju, a wiszące nad stołami lampy dekoracyjne swoim kształtem przypominają miotełki Chasen, niezbędne do prawidłowego spienienia herbaty. 

Dodatkowe atrakcje? Jako że właściciele uwielbiają książki i pragną się nimi dzielić, półki w kawiarni pełnią także funkcję niewielkiej biblioteki. Nam w oko wpadł też wiklinowy podwieszany fotel/siedzisko. A jeśli do Poznania macie trochę za daleko to sprawdźcie nasz przepis na domową matchę: Matcha - jak ją przygotować?