Marmur, mosiądz i róż w eleganckim salonie makijażu permanentnego Metamorphosis

W gdańskim Brzeźnie,  na nowym osiedlu Nadmorze kryje się wnętrze, które zachwyca od wejścia. Delikatny, kobiecy róż łączy się z eleganckim złotem i solidnym marmurem. Urządzony z niezwykłym wyczuciem stylu salon Metamorphosis prezentuje się znakomicie.

Salon makijażu permanentnego Karoliny Konkiel zmienił lokalizację i w nowym miejscu i odsłonił zupełnie inne oblicze. Aranżacja w nowym miejscu wykorzystuje solidny i szlachetny marmur, który symbolizuje trwałość oferowanych zabiegów. We wnętrzu rzucają się w oczy także biżuteryjne detale z mosiądzu, ktore pojawiają się w logo, w cokołach czy w posadzce. Lokal ma powierzchnię 90 m2, a jego wysokość to aż 4,5 m. Lustra na ścianach recepcji i poczekalni  potęgują niemały metraż i imponującą wysokość. Odbija się w nich geometryczny, intrygujący wzór na podłodze.

Wysoko ustawiona poprzeczka

Przed architektami z JT Grupa stanęło wyzwanie stworzenia wnętrza kobiecego, eleganckiego i zarazem ekskluzywnego. Projekt zakładał, że powstaną dwa oddzielne gabinety zabiegowe oraz reprezentacyjne foyer. Architekci z JT Grupa doceniając właściwości i niezaprzeczalnie luksusowy wygląd kamienia naturalnego postanowili połączyć go z subtelnymi dodatkami  z mosiądzu. Oba solidne w wyrazie materiały przełamują wstawki z różu – koloru niezwykle kobiecego i delikatnego, a jednocześnie ponadczasowego. Niemałym wyzwaniem okazało się dopilnowanie detali, które odgrywają bardzo ważną rolę dla całej stylizacji, takich jak: położenie wielkoformatowych płyt w foyer, wykonanie wyspy czy elementów ślusarskich. Jednak ostateczny efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania i projekt został zrealizowany w 100%!  Wszystkie zabudowy ślusarskie i meblowe zostały zaprojektowane przez architektów z JT Grupa.

Różne oblicza marmuru

Na ścianie w recepcji zastosowano marmur carrara arabescato, na wyspie i na ścianach gabinetów marmur bianco carrara. Lampa marki GUBI (model MULTI LITE) oraz elegancka sofa marki &tradition w poczekalni, czy efektowny  stolik kawowy i lampa marki House Doctor są dopełnieniem eleganckiego projektu wnętrza. Świetnie też wyglądają, można wręcz powiedzieć, że dodają wnętrzu świetności, welurowe zasłony w kolorze zgaszonego różu. W gabinetach znajdziemy łóżka oraz sprzęty do zabiegów i efektowne wykończenia na ścianach.

Opracowanie: Ela Stasiak