Mieszkania w loftach przyzwyczaiły nas do sporych przestrzeni. Dziś pokazujemy zatem ciekawostkę, bo loft o powierzchni jedynie 33 metrów kwadratowych. Mieszkanie znajduje się na poddaszu w Pradze w jednym z budynków w Krejcárku. Zaprojektowała je Aneta Vičánková z pracowni Prostor Interiors. Lokatorem jest zaś młody, pracujący mężczyzna.   

Styl? Raczej oszczędny (niewielka przestrzeń nie pozwala na gromadzenie wielu przedmiotów), minimalistyczny. Barwy? Zdecydowanie chłodne. Biel i szarości uzupełnione czernią na tyle, na ile to możliwe bez uczucia przytłoczenia tej niewielkiej przestrzeni (a więc głównie w dodatkach: kubki, talerze, sztućce, ramki z grafikami).

Ze względu na małą przestrzeń, w kuchni pojawił się bar, który pełni również funkcję stołu jadalnego oraz miejsca pracy. Kuchnia łącznie z barem jest wyposażona w utwardzony kamień TechniStone®, który harmonizuje się tonalnie z wystrojem mebli. Zastosowany blat ma jedną wielką zaletę- to możliwość mocowania zlewu pod blatem, dzięki czemu podczas czyszczenia powierzchni roboczej istnieje możliwość starcia całego brudu prosto do zlewu. Dodatkowym atutem są wyfrezowane rowki ze spadkiem do zlewu. Tuż obok stanęła szara sofa, na której można się zrelaksować lub pooglądać tv. Sypialnia ze sporym, wygodnym łóżkiem znajduje się na antresoli. Tu także wygospodarowano maleńki kącik do pracy.