Ostatnio wyraźnie ciągnie nas do Wielkopolski. Wczoraj pokazywaliśmy Wam dom nad jeziorem od UGO. Dziś zaglądamy do stolicy regionu. W samym centrum Poznania na 16 piętrze
nowoczesnego apartamentowca znajduje się małe mieszkanie zaprojektowane przez Mariettę Wojtczak z pracowni Wonderspace. Wnętrze powstało z myślą o wynajmie krótkoterminowym. Mimo to zarówno inwestor jaki i projektantka chcieli dodać mu nieco charakteru. - Inwestor nie chciał robić z niego pokoju hotelowego z łóżkiem i czajnikiem. Zgodnie stwierdziliśmy, że chcemy stworzyć przestrzeń do życia, a nie tylko do spania- tłumaczy nam projektantka.

Mieszkanie w sercu Poznania

W tym niewielkim mieszkaniu wiodącym kolorem jest zieleń wpadająca w miętę w towarzystwie rudości i odrobiny czerni (z tą barwą trzeba uważać na małych metrażach). Przez duże okna wpada tu dużo światła. Atrakcją jest też sam widok na miasto. Po usunięciu kawałka ściany i niewielkich zmianach Marietcie Wojtczak udało się zmieścić strefę relaksu, miejsce do jedzenia oraz w pełni funkcjonalną kuchnię, w której można przyrządzić z pewnością coś więcej niż herbatę. Wszystko to na 40 m2 powierzchni.

Strefa prywatna

Naszą uwagę w mieszkaniu przyciągnęła ukryta za kotarą i małą ścianką sypialnia ze sporym, wygodnym łóżkiem, ciekawymi kinkietami i grafiką z żurawiem. Sporo tu także miejsca do przechowywania. Łazienkę optycznie powiększa lustro. Na podłodze mamy tu ciekawy wzór płytek. Zamiast wanny pojawiła się spora kabina prysznicowa.