Ten stylowy i klasyczny apartament został wykończony w stonowanych i nastrojowych kolorach, zgodnie z obecnymi trendami - w odcieniu szarości, błękitu oraz pastelowego różu. Poprzez swoją kolorystykę mieszkanie nabiera niezwykłego uroku, a wnętrze kojarzy się z delikatnością i magią.
Po przekroczeniu progu wita otwarta przestrzeń mieszkania oraz kamienne płyty marmuru Breccia z onyksowymi przeżyleniami. Ten sam rodzaj kamienia został wykorzystany na blacie lakierowanej na czarno komody z początku XIX wieku. Głównym elementem aranżacji salonu jest unikatowy wiedeński fortepian Bösendorfer sprzed 1900 roku. Niektóre z mebli pamiętają czasy gregoriańskiej Anglii. Zarówno fotele jak szezlong, wypełnione oryginalnym końskim włosiem, zostały obite nowoczesną welurową tapicerką. Jednym z niewielu elementów łączących „przeszłość z teraźniejszością” jest nowoczesny stół, którego metalowe elementy połyskując w świetle dodają wnętrzu lekkości i polotu. Centralną częścią salonu jest kominek na bioetanol, wykonany z marmuru Bianco Carrara, którego prawdziwy ogień relaksuje w zimowe wieczory. Odcienie szarości, błękitu oraz różu dobrze komponuję się z bielą oraz dodatkami w kolorze srebra wykorzystanymi w aranżacji wnętrza.
Długi korytarz, będący galerią abstrakcyjnych obrazów, oddziela część dzienną od prywatnej apartamentu. Sypialnie urządzono w ponadczasowym i szykownym stylu nowojorskim. Mocnym akcentem są lakierowane na czarno-ludwikowe szafki nocne.
Apartament jest kwintesencją tego, co najlepsze w wystroju wnętrz. Wykorzystano ponadczasowe formy z dbałością o detal przy jednoczesnym zachowaniu proporcji i lekkości.

Magiczne, ponadczasowe mieszkanie na warszawskim Mokotowie - galeria>>

Mieszkanie dostępne jest w ofercie Poland Sotheby’s International Realty