Mafalda Patricio

Mafaldę Patricio możecie znać z instagrama. Portugalska influencerka tworzy od lat inspirujące posty pełne dobrej energii i kolorów. Mafalda dzieli się swoimi modowymi wyborami, miejscami, w których spędza wolny czas, pokazuje piękne przedmioty i pyszne dania. Od czasu do czasu prezentuje też kadry ze swojego domu. Dziś razem z Westwing zabieramy Was do tego eklektycznego wnętrza na dłużej.

Kolory i eklektyzm

Mafalda Patricio stworzyła wnętrze dopasowane do swojego stylu i osobowości. Instagramerka i projektantka podobno od zawsze marzyła o pracy dekoratora. Pewnie dlatego urządzenie mieszkania i zmiana dodatków przychodzą jej z wielką łatwością. Największe inspiracje? Podróże i sklepowe wystawy, internetowe strony magazynów. Dom Mafaldy zachwyca bogactwem kolorów i różnorodnością. Nie brak tu jednak elementów charakterystycznych dla rodzimej Portugalii. - Pomimo tego, że jesteśmy małym krajem, można znaleźć wiele osobowości i różnych stylów od północy do południa. Jeśli podróżuje się po okolicy, dostrzega się wiele różnych tożsamości w każdym regionie, co zawsze jest wspaniałym źródłem inspiracji. Gdybym miała wyróżnić jedną rzecz charakterystyczną dla Portugalii, byłaby to oczywiście sztuka ręcznie malowanych kafli. Można je znaleźć w całym kraju, stosowane na tak wiele różnych sposobów, w tak wielu kolorach i wzorach - tłumaczy Mafalda Patricio. Kolorowe kafle znajdziemy w jej kuchni. 

Łączenie starego z nowym

Trzeba przyznać, że mimo ogromnej ilości kolorów i deseni dom Mafaldy wygląda lekko i stylowo. - Sekretem nie jest skupianie się tylko na jednym stylu, staram się łączyć wszystko po trochu w każdym miejscu w moim domu. Niektóre elementy vintage z innymi nowoczesnymi, ponieważ jestem wielką fanką łączenia i dopasowywania - zdradza instagramerka i dodaje - Salon to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu, przyjmujemy tam naszych przyjaciół, więc bardzo ważne jest, aby dobrze rozplanować sofy, tak aby były idealnie harmonijne, a jednocześnie funkcjonalne. Nam podoba się sypialnia influencerki. Na tle białych ścian stanęło łóżko z rattanowym zagłówkiem, do tego kolorowa pościel i bukiet w wazonie na stoliku nocnym. Jest też kolorowa lampka i oszczędniejszy w wyrazie obraz. Jaką wskazówkę daje Mafalda wszystkim tym, którzy chcą dobrze urządzić swoje wnętrze? - Nie zapominaj, że jest to coś, co będziesz „nosić” więcej niż jeden dzień! - radzi instagramerka.