Ręcznie wykonywane domki dla lalek zawsze były produktem luksusowym. Zachwycały wiernością ukazania mebli i sprzętów w pomniejszeniu. Od początku wykonywali je zdolni artyści i rzemieślnicy. Były nie tylko zabawką, ale i wyjątkową, prestiżową dekoracją domów. Te z drewna z małymi, ręcznie wykonywanymi mebelkami wciąż są dość drogie – powstają z dobrych jakościowo i trwałych materiałów, skrywają staranność i ogrom pracy ludzi, którzy za nimi stoją. Przedstawiamy Wam domki dla lalek "Made in Poland".  Naszym zdaniem zachwycają formą, kolorami, materiałami. Gdybyśmy były młodsze, bawiłybyśmy się lalkami w tych domkach non stop. Jesteśmy już dorosłe, dlatego doceniamy wysokiej jakości materiały, z których zostały wykonane, świetną architekturę w mikroskali, pomysł, misterne wykonanie i dbałość o detale.

MINIIO Dwie utalentowane mamy, (dodajmy mamy chłopców), postanowiły wrócić bezkarnie do dzieciństwa w pięknym stylu. Zapragnęły tworzyć domki dla lalek: Barbie, Blythe i innych długonogich, ultraszczupłych piękności o wzroście ok. 30 cm. Projektantkom z Miniio udało się stworzyć coś niezwykłego. Domki Miniio przypominają najpiękniejsze, modernistyczne domy na wzgórzach Hollywood, oczywiście w skali mikro. Mamy z Miniio dziecięcą zabawę traktują niezwykle poważnie. Projektantki z Miniio wiedzą, że świetna zabawa, to zabawa bezpieczna, dlatego oprócz inspiracji najpiękniejszymi domami, wszystkie rzeczy wykonywane są ręcznie z bardzo wysokiej jakości materiałów naturalnych ( drewno,  kamień, metale). Niektóre elementy  wykonane są ze starannie wyselekcjonowanych, nietoksycznych tworzyw bardzo wysokiej jakości.

BOOMINI Do najlepszej tradycji rzemieślniczej i artystycznej nawiązują domki polskiej marki Boomini. Na pomysł tworzenia domków dla lalek wpadła Joanna Kruszec, socjolożka. Świetne bryły domków projektuje architekt Adam Kozik, a ich piękne i wyposażenie Ola Wołczyk (architektka wnętrz). Wszytsko jest tu dopracowane i przemyślane w najdrobniejszych szczegółach; mebelki w domkach to miniaturki istniejących przedmiotów. Stwierdzenie "zabawa w dom" z Boomini nabiera nowego, głębszego wymiaru. My dodajmy tylko, że dorośli marzą o takich domach w trochę innej skali...

TAMIDO to młoda marka, która proponuje dzieciom eksperymenty i poznawanie architektury poprzez zabawę.  Propozycja Tamido to nie jeden gotowy domek, ale zbiór segmentów, które można zestawiać, dekorować, urządzać mebelkami i dodatkami. Dzięki temu projektowi można naturalnie rozwijać w dzieciach miłość do kreowania przestrzeni. W domkach nie ma konkretnych funkcji ani poszczególnych segmentów. Domki powstają w skali 1:18, są więc przeznaczone dla małych laleczek lub maskotek. Projektanci z Tamido stwierdzają "Wierzymy, że dla dzieci architektura nie jest za trudna, trzeba tylko zarazić je pasją do odkrywania powiązań między tym, co zewnętrzne a tym, co wewnątrz, tym, jak żyjemy i jak wygląda nasz dom. Czasem wystarczy szczypta inspiracji i zastanowienia, aby stworzyć wspaniałą przestrzeń. Domki mogą być tylko początkiem…".  Zgadzamy się!

Zajrzyjcie do galerii domków dla lalek Made in Poland!

GALERIA>>>> 

Tekst: Ela Stasiak