O Macieju Musiałowskim pisaliśmy Wam w kontekście jego kreacji aktorskich (na przykład TUTAJ). W pamięć zapadł nam też jego występ w Opolu w ramach koncertu „Walizki moje pełne snów, czyli podróż poety”. Maciej w świetnym stylu zaśpiewał tam słynny utwór "Hop szklankę piwa". - Na skale czarnej, spadającej w morze stoi mój zamek oplata go galeria w koronki z białego marmuru - tak zaczyna się tekst Stanisława Ignacego Witkiewicza. Słowa o zamku okazały się zapowiedzią niezwykłego przedsięwzięcia, w które zaangażował się aktor. W poście na instagramie Maciej Musiałowski poinformował właśnie, że został właścicielem Zamku Domanice. W historycznej budowli zamierza w przyszłości stworzyć artystyczne konserwatorium z fundacją, festiwalami i innymi wydarzeniami.

Na Zamku Domanice

Pałac w Domanicach znajduje się w województwie dolnośląskim. Powstał w XVIII wieku na miejscu znajdującej się tu wcześniej warowni rycerskiej (stąd zapewne wymiennie stosowana nazwa Zamek Domanice). Budowla ma sporo cech architektury neoklasycystycznej. Mamy tu trzy kondygnacje, mansardowy dach i imponującą wieżę. We wnętrzach zachowały się między innymi zabytkowe piece i kominki.

- Obudziłem się dziś po raz pierwszy w domu. W zamku, który będę nazywał przez okres swojego życia domem. Trudno opisać to, co czuję. Tak wiele się tu dzieje, tak wiele piękna nadciąga. Cieszę się pustką i ciszą, która teraz panuje na pokojach. Nie mogę doczekać się też momentu, kiedy zamek wypełniony będzie artystami, przyjaciółmi, rodziną. Aura tego miejsca oszałamia. Sprawia, że czuję się szczęśliwy, spokojny i silny. Deklaruję przed Państwem, że będę dbał o to miejsce, będę je rozwijał i pielęgnował, by oszałamiało przyszłe pokolenia, ale i cieszyło nasze - napisał Maciej Musiałowski. Gratulujemy, podziwiamy i kibicujemy!