Wczoraj pisaliśmy Wam o poduszce, która może zastąpić kota. Dziś donosimy między innymi o poduszkach, ale przeznaczonych dla całkiem prawdziwych zwierząt. IKEA wypuściła właśnie kolekcję mebli i gadżetów dla domowych ulubieńców - LURVIG (po szwedzku znaczy to mniej więcej "kudłaty"). Z pewnością ucieszy to wszystkich tych, którzy traktują czworonożnych przyjaciół jak członków swojej rodziny.

Co znajdziemy w kolekcji? Posłania, poduchy, mini kanapy, kocie domki, legowiska i drapaki dla kotów, piłeczki, miski, smycze, szczotki, kocyki, adresówki, jednorazowe torebki na nieczystości, kuwety, zabawki, torbę-kontenerek idealną do transportu. Wszystko to zostało zaprojektowane przez dizajnerów, którzy kochają zwierzęta. Udział w pracy nad kolekcją mieli także lekarze weterynarii.

Ceny akcesoriów LURVIG są przyjazne dla kieszeni i tylko jedna rzecz trochę nas smuci. Na razie kolekcja nie będzie dostepna w Polsce. Kraje, w których już można zaopatrzyć się w te psie i kocie gadżety to USA, Kanada, Francja i Japonia. Mamy nadzieję, że i polskie czworonogi wkrótce doczekają się tych dodatków w IKEA. Psssst! Podobno ma to nastąpic w marcu przyszłego roku. Czekamy zatem z niecierpliwością.