Moda Operandi to luksusowy koncept, oferujący za pośrednictwem internetu, natychmiastowy dostęp do najnowszych kolekcji z pokazów mody. Chcąc sprostać oczekiwaniom swoich wyjątkowych klientów, marka postanowiła otworzyć swój pierwszy butik, który znajduje się w znanej dzielnicy Madison w Nowym Jorku.

Jak wiadomo, wyjątkowe towary potrzebują adekwatnej oprawy, dlatego też Lauren Santo Domingo, znana ze znakomitego gustu i wyczucia stylu współtwórczyni i dyrektor kreatywna Moda Operandi, zdecydowała się zaprosić do współpracy brytyjską markę de Gournay. Firma ta zyskała międzynarodowa renomę za sprawą jedwabnych, ręcznie malowanych tkanin i tapet inspirowanych rzemiosłem i dziedzictwem kulturowym Dalekiego Wschodu. Wyspecjalizowani artyści - rzemieśnicy reinterpretują historyczne tapety tworząc nowoczesne i śmiałe estetycznie kolekcje, pasujące zarówno do tradycyjnych jak i bardziej nowoczesnych wnętrz.

Lauren Santo Domingo zależało, aby stworzyć miejsce, które zapewni intymność własnego domu i jednocześnie podkreśli luksusowy charakter Moda Operandi. Chciała, by jej klienci doskonale się tam czuli i  z przyjemnością wracali.

Na ścianach butiku pojawiły się jedwabne tapety de Gournay. W salonie południowym - tapeta Chinoiserie, wzór "Earlham" ręcznie malowany zarówno na tapecie, jak i jedwabnej rolecie. W dolnym salonie - jedwabny adamaszek "Pineapple" na ścianach i zasłonach. Projekt ten stał się inspiracją do stworzenia limitowanej kolekcji jedwabnych szlafroków z ręcznie malowanymi wzorami "Plum Blossom" oraz "Earlham", które jednocześnie stanowią okrycia dla klientów butiku korzystających z przymierzalni.

Wyjątkowy klimat tego miejsca podkreślają pluszowe sofy, lustra w ozdobnych ramach i porcelanowe bibeloty. Wnętrze pokazuje jak bliskie są sobie światy mody i pięknych wnętrz oraz że ich wspólnym mianownikiem zawsze jest wyczucie piękna. GALERIA >>>

 tekst: Anna Chwalińska