Pierwsze skojarzenie dotyczące łóżka z baldachimem to najprawdopodobniej pałacowa komnata z XVIII wieku. Buduar księżniczki przyozdobiony poduszkami wykonanymi ze szlachetnych materiałów, miękkim dywanem i ciężkimi zasłonami w ogromych oknach z umiejscowionym na środku gigantycznym łożem z baldachimem. Sceneria jak z kostiumowego filmu!

Dzisiejsze łóżka z baldachimem zupełenie nie przypominają tych sprzed wieków. Termin baldacchino pochodzi z języka włoskiego i oznacza niebo lub to, co nad jego sklepieniem. Współczesne łóżka z baldachimem są lżejsze niż ich przodkowie i wykonane z solidnego drewna np. czereśni lub orzechu, również z metalu. Precyzyjna konstrukcja sprawia, że łóżko jest stabilne i ergonomiczne, a przy okazji nie sprawia wrażenia ciężkiego mebla. Idealnie prezentuje się w nowoczesnym wnętrzu, gra wtedy główną rolę zarówno jako mebel funkcjonalny, jak i jedyny element dekoracyjny. Sprawdzi się w sypialni w stylu klasycznym, a także francuskim, gdzie wraz ze sztukateriami i kryształowym żyrandolem nada poczucia luksusu. Łóżko z baldachimem chętnie wykorzystywane jest przy projektach sypialni w stylu angielskim przyozdobione wzorami kwiatowymi lub kratą na tkaninach - poduszkach, pledach, kocach. Masywniejsze łóżka z litego drewna sprawdzą się w sypialni w stylu kolonialnym w połączeniu z satynowa pościelą, złotem dodatków i czerwienią ścian.

Łóżko z baldachimem możemy do woli przyozdabiać wykorzystując do tego różnego rodzaju lekkie i zwiewne tkaniny. Zawieszone na baldachimie dają wrażenie tajemniczości i intymności. Baldachim możemy też owinąć drobnymi lampkami, by jeszcze spotęgować romantyczny efekt. Wszystko zależy od kreatywności, a efekt zawsze będzie zachwycający!

Łóżka z baldachimem - galeria>>