Początki wspólnej historii szwedzkiej marki i polskiego przemysłu sięgają 1961 roku, kiedy założyciel IKEA Ingvar Kamprad złożył pierwsze zamówienie w polskiej fabryce na dostawę 500 krzeseł ÖGLA z drewna bukowego. Od tamtego wydarzenia minęło już 60 lat, a pierwsza relacja rozwinęła się stopniowo w wiele różnych działań – sprzedaż, zarządzanie centrami handlowymi, produkcję, współpracę z dostawcami zewnętrznymi, a nawet wytwarzanie zielonej energii. W swojej najnowszej kolekcji HUSLIÅ IKEA nawiązuje do jubileuszu, jakim jest 60-lecie współpracy z Polską.

Wzory łowickie znane są nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. Nic więc dziwnego, że to właśnie one stały się inspiracją dla projektantów IKEA przy tworzeniu kolekcji HUSLIÅ dla naszych klientów. W mocnych kolorach czerwieni, żółci, błękitu i zieleni odnajdujemy powrót do korzeni, a w motywach florystycznych i barwnych kogutach możemy dostrzec szacunek dla polskiej wsi oraz kunsztu rękodzieła - tłumaczy Jarosław Pietrzak, Lider ds. Krajowych Kampanii Komercyjnych IKEA.

W skład kolekcji wchodzą: fotel STRANDMON wraz z podnóżkiem, mały fotel STRANDMON dla dzieci, stolik LACK, konik DALARNA, papierowe serwetki oraz świeca w szklanym naczyniu. Wybór produktów nie był przypadkowy – aż 63% wszystkich foteli STRANDMON oraz 67% stolików LACK produkowanych jest właśnie w Polsce. Produkty będą dostępne w sklepach od sierpnia.