LONG HOUSE autorstwa architekta Marcina Tomaszewskiego z pracowni REFORM Architekt został właśnie nagrodzony w międzynarodowym konkursie ICONIC AWARDS 2020: Innovative Architecture - Selection, w kategorii architektura. Gratulujemy. Inicjatorem konkursu jest German Design Council. 

Wyróżniony w konkursie dom znajduje się w Łodzi, na działce liczącej 2500 m². Posiada 2 kondygnacje oraz niespełna 14,5 m szerokości ze względu na ograniczoną szerokość działki. 
Na terenie rosło także kilka drzew, które należało zachować - niektóre znajdowały się w wąskim rozstawie, w jedynym miejscu, w którym możliwy był wjazd na działkę. Biorąc pod uwagę wszystkie obostrzenia, zaprojektowałem podłużny dom, który nie tylko zmieścił się na wyznaczonym odcinku działki, ale również nie zaingerował w otaczającą naturę
 – zdradza Marcin Tomaszewski. 

Architekt nadał bryle geometryczne i proste formy. Dynamikę uzyskał poprzez przesunięcia pomiędzy segmentami, z których skomponowano budynek. Frontową część bryły potraktowano jak rzeźbę - poza drzwiami wejściowymi architekt nie zaprojektował okien w tej części domu. Zostały one zlokalizowane od zachodniej i południowej części budynku. Elewacja jest w znacznej części biała, fragmenty pokryto jasnoszarym kamieniem od Grassi Pietre. Są też czarne detale w postaci stalowych ceowników malowanych proszkowo. Projekt zrealizowano w 2019 roku.