Lato to świetny czas na lody. Zimne smakołyki chłodzą i osładzają upalne dni. Dziś pokazujemy małą lodziarnię, która właśnie rozpoczęła działalność w Poznaniu. Szukajcie jej w Starym Browarze na Dziedzińcu Sztuki. A teraz kilka słów o samym budyneczku.

Za projekt Lodovni odpowiada pracownia architektoniczna mode:lina™ (Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Anna Kazecka). Lodziarnia mieści się w mobilnym kontenerze, a to co ją wyróżnia to przede wszystkim fasada pokryta białymi pachołkami drogowymi. Ich kształt to oczywiste nawiązanie do kształtu lodowego wafelka - rożka. Duże przeszklenia pozwalają zajrzeć do niewielkiego wnętrza lokalu i dodatkowo odbijają otaczającą architekturę. 

Jak jest w środku? Projektanci wykorzystali modną ostatnio sklejkę, czerń oraz biel. Pojawia się także motyw trójkąta. Te podobnie jak kształty pachołków dodatkowo korespondują z literą V w logotypie lodziarni. Ze wzgledu na niewielką powierzchnię (35 metrów kwadratowych) w lokalu nie ma stolików. Jest za to kilka hokerów, dla tych z Was, którzy lodowe smakołyki wolą zajadać na siedząco.