Szymon Brodziak jest pierwszym Polakiem i najmłodszym artystą, który wystawiał swoje fotografie w berlińskim Muzeum Fotografii – Fundacji Helmuta Newtona. Jego rozpoznawalny styl zdobył uznanie na całym świecie, o czym świadczą liczne nagrody. Z wykształcenia jest ekonomistą, ale poświęcił życie fotografii. Zostal uznany najlepszym na świecie fotografem czarno-białych kampanii reklamowych podczas Festiwalu Filmowego w Cannes w 2013 roku. Zwyciężył w konkursie World’s Top 10 Black&White Photographers w 2019 i został wyróżniony nagrodą Johnnie Walker Keep Walking Award za ciągłe urzeczywistnianie marzeń oraz pasję wyznaczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna.

„Jesteś tym, co widzisz”

To motto Szymona Brodziaka. Artysta od lat fotografuje kobiety, które stały się nieodłącznym elementem jego  twórczości i nieskończoną inspiracją. Ujęcia fascynują, wciągają w sensualną grę, gdzie światło, kontrast i linie konturów ciała prowadzą wzrok po fotografiach. Czarno-białe kadry są wyestetyzowane, idealnie skrojone kompozycje nie zostawiają miejsca na przypadek. Wszystko jest zaplanowane, a każdy szczegół nabiera znaczenia. Historie zamknięte w kadrach wywołują emocje i nie pozostawiają nikogo obojętnym.
Wśród fotografii autorskich dostępnych w DESA Modern znajdują się czarno-białe odbitki z oryginalnych archiwów artysty. Każda fotografia posiada sygnaturę Artysty, Certyfikat Autentyczności oraz występuje w ściśle określonym nakładzie. Na zdjęciach widnieją zarówno modelki, jak i największa muza artysty – Ana. Scenerią dla kobiecych postaci stają się zjawiskowe pejzaże, w odległych zakątkach świata. Brodziak znajduje bezkres, który nadaje zdjęciom ponadczasowości.

Kadry z filmów, które nigdy nie powstały

Na zaproszenie Grupy ATM Szymon Brodziak zrealizował sesje fotograficzne do kalendarza na 2023 rok. “Kadry z filmów, które nigdy nie powstały” to emocjonalne historie w czerni i bieli, na których pojawiają się cenieni polscy aktorzy i aktorki: Jacek Beler, Martyna Byczkowska, Maria Dębska, Jędrzej Hycnar, Bartek Kotschedoff, Weronika Książkiewicz, Marta Nieradkiewicz, Eliza Rycembel, Piotr Stramowski, Masza Wągrocka, Agnieszka Więdłocha, Tomasz Ziętek. Kalendarz ATM Brodziaka można licytować na tegorocznej aukcji WOŚP, a oryginalne fotografie kolekcjonerskie z sesji zostaną zaprezentowane na spotkaniu z artystą w DESA Modern, a następnie trafią do oferty galerii na ściśle określony czas – jedynie dwóch tygodni.

„To nie jest premiera!”

Spotkanie z artystą odbędzie się 9 lutego o godzinie 19:00 w galerii DESA Modern na placu Konstytucji w Warszawie. Tytuł spotkania „To nie jest premiera!” podkreśla długofalowy proces twórczy artysty. Każdy kolejny projekt jest sumą przeszłych doświadczeń i nowym rozdziałem artystycznej podróży. Na spotkaniu prezentowane będą filmy backstage, a rozmowa dotyczyć będzie twórczości artysty, kulisów jego pracy, inspiracji oraz wyzwań.

Na spotkanie nie obowiązują zapisy, wstęp jest wolny.

________________
Spotkanie z Szymonem Brodziakiem
„To nie jest premiera!”
9.02.2023
19:00
DESA Modern
Plac Konstytucji 2
00-552 Warszawa
Limitowane fotografie Szymona Brodziaka w DESA Modern