Wspólny stół to miejsce, przy którym dzielimy się z najbliższymi posiłkami, rozmową, spędzonym czasem. IKEA postanowiła zgłębić temat idei dzielenia się w nieco staroświecki sposób i stworzyła kolekcję SITTNING opierającą się na zastępowaniu "moje" na "nasze". Wspólne biesiadowanie, stół nakryty dużymi półmiskami wypełnionymi smakołykami i możliwość samodzielnego częstowania się jedzeniem przez gości tak w skrócie można opisać nową kolekcję IKEA. 

Dostępna od 20 sierpnia będzie składać się z 40 różnych produktów: zastawy stołowej, półmisków, szklanek, wazonów, sztućców, świeczników i obrusów. Zaprojektowana z myślą o nieskończonych możliwościach koordynacji, kolekcja pomoże stworzyć kompletne nakrycie stołu, idealne na spontaniczne spotkania po pracy, pełne śmiechu i gorących dyskusji, romantyczne kolacje przeciągające się do późnych godzin nocnych lub niedzielny obiad, który gromadzi przy jednym stole rodziców, dziadków, dzieci i innych członków rodziny.

Celebrowanie radości płynącej z chwil spędzonych z najbliższymi to przesłanie kolekcji, a dodatkowo projektantka tkanin Maria Vinka stworzyła podkładkę na stół z niewielką kieszonką na telefon, by móc oderwać się od smartfona i jeszcze bardziej czerpać radość z bycia razem.

Limitowana kolekcja IKEA SITTNING - galeria>>

Limitowana kolekcja IKEA SITTNING, fot. mat. pras. Ikea