IKEA rozpoczęła właśnie współpracę z Sarah Andelman, dyrektorką kreatywną colette, oraz twórcą kreskówkowego Darcela Disappoints, Craigiem Redmanem, aby za pomocą humorystycznej kolekcji celebrować studenckie życie. Limitowana seria FÖRNYAD jest zabawna, nieco ekstrawagancka i bardzo kolorowa.

Sarah jest pionierką w branży detalicznej w tworzeniu doświadczeń związanych ze stylem życia, a colette co roku prezentowała kolekcję „must have”, związaną z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Sarah współpracuje z szeroką siecią influencerów na całym świecie. W ramach tej współpracy przedstawiła nam Craiga, znanego ze swojego kreskówkowego alter ego w kształcie jaja o imieniu Darcel. Craig ma wielu młodych, zainteresowanych wzornictwem followersów – to oni stali się naszą grupą docelową - powiedział  Henrik Most, kierownik kreatywny kolekcji FÖRNYAD w IKEA.

Co znajdziemy w kolekcji? Lampę, dywanik, kosz na śmieci, pokrowiec na sofę KLIPPAN, stolik na kółkach, stół naszywki, wieszaki, pudełka na dokumenty i różności, etui na tablet, notatnik i piórnik. Metamorfozę przeszła także kultowa, niebieska torba FRAKTA. Mam w domu kilka klasycznych niebieskich wersji, używam ich do zwyczajnych, prozaicznych rzeczy, takich jak pranie, ale teraz, dzięki nowemu nadrukowi, to może być torba, w którą spakujesz się na krótki wyjazd lub zadasz szyku na mieście - mówi Darcel Disappoints - kreskówkowe alter ego Craiga Redmana.

Kolekcja pojawi się w wybranych sklepach IKEA (Janki, Targówek, Wrocław, Katowice, Kraków, Gdańsk) już w czerwcu  oraz w sprzedaży on-line.