Lidia Kalita to absolwentka projektowania ubioru na ASP w Łodzi i założycielka marki Simple. Obecnie projektuje pod swoim nazwiskiem. Artystyczny zmysł Lidii widać także w jej domu. Sam budynek i wnętrza są dziełem biura architektonicznego Stefana Kuryłowicza, ale to Lidia Kalita zadecydowała o detalach, wybrała dominujące kolory, dobrała dzieła sztuki. Styl nowoczesny miesza się tu z elementami vintage. 

Dziś, dzięki uprzejmości Domo+, oglądamy dom projektantki. Jakiś czas temu odzwiedziła go Omena Mensah wraz z kamerami programu "Domy gwiazd". We wnętrzu liczącym sobie blisko 450 metrów kwadratowych powierzchni znalazła sporo czerni, szarości i betonu. To one stały się tłem dla licznych rzeźb, obrazów (na przykład Jarosława Kawiorskiego) i pamiątek z podróży mocno tu wyeksponowanych.

Sercem domu Lidii Kality jest kuchnia otwarta na jadalnię i salon. Jak się okazuje, projektantka poza modą kocha także gotowanie dla rodziny i przyjaciół. Warto zwrócić uwagę na spiralne schody łączące parter z piętrem. Same w sobie stanowią ciekawy element dekoracyjny. Jest tu także biblioteczka modowych magazynów, które zbiera Lidia.

Piekne wnętrze to jedno. W tym miejscu liczy się także otoczenie. Dom położony jest bowiem w bardzo malowniczej okolicy - na wysokiej skarpie z widokiem na rzekę (Narew) i las. Bliskośc natury, zieleni i szum wody to z pewnością okoliczności wymarzone do wypoczynku.