Nic tak nie poprawia humoru i nie wprowadza spokoju oraz harmonii jak uporządkowana przestrzeń. Przy ilości przedmiotów jakimi się otaczamy, utrzymywanie codziennego ładu jest dla większości z nas sztuką nie do opanowania. 

Jak skutecznie uporządkować przestrzeń?

1. Za każdym razem kiedy Twoje wnętrze wzbogaca się o coś nowego, pozbądź się czegoś starszego, czego nie używasz lub co jest zepsute. Ta metoda pozwoli na posiadanie podobnej ilości rzeczy, a nie dokładanie wciąż nowych.

2. Za porządkowanie najlepiej zabrać się "małymi krokami" - zacznij od biurka, szafek kuchennych lub ułóż zabawki w pokoju dziecięcym.

3. Przy organizacji przestrzeni idealnie sprawdzą się "pomocnicy". To wszelkiego rodzaju pudła, pudełka, skrzynki, pojemniki i kosze, w których umieścić możemy prawie wszystko, a ich zastosowanie znajdzie każde pomieszczenie. 

Producenci mają w swojej ofercie pudełka i pojemniki z przeznaczeniem tylko do łazienki lub pokoju dziecięcego, a nawet w srebrze i złocie idealnie komponujące się w salonie z przedmiotami dekoracyjnymi. 

W porządkowaniu pomogą również drewniane skrzynki, to tani i skuteczny sposób na zastosowanie np.: w kuchni czy przedpokoju. 

Sprzątanie to często sport ekstremalny, ale warto poświęcić odrobinę czasu na wprowadzaenie powietrza, światła i komfortu we własnym wnętrzu.

Letnie porządki - galeria>>