Łazienka powinna być strefą relaksu, gdzie poza codziennymi czynnościami higieniczno-urodowymi mogłybyśmy odpocząć w samotności po uciążliwościach dnia codziennego. Niezależnie od stylu, w jakim jest urządzona, ważne byśmy się tam dobrze czuły.

 Styl retro, przekornie, nigdy nie wychodzi z mody i niezależnie od panujacych trendów zawsze znajdzie liczne grono swoich zwolenniczek. Doskonale sprawdza się w kuchniach, salonach i oczywiście łazienkach, które urządzone w ten sposób przypominają buduarowe pokoje kąpielowe.

Główne skrzypce zwykle odgrywa tu wolnostojąca wanna ze stylową armaturą (idealnie, gdy można z niej podziwiać widok za oknem). Kobiece łazienki retro lubią biel i pastele albo wręcz odwrotnie - ciemne, nasycone barwy i oczywiście szlachetny blask metali: mosiądzu, stali i bardzo modnej miedzi. Ważne jest też odpowiednie oświetlenie, które jednocześnie pozwala na czynności toaletowe i pozwala się odprężyć. Nie można zapomnieć o świecach i świeżych kwiatach ciętych lub doniczkowych. To one są kwintesencją kobiecych klimatów.

Przygotowaliśmy kilkanaście  inspirujacych propozycji aranżacji tego typu pomieszczń, które z pewnością przypadną do gustu wszystkim wielbicielkom klasyki, niepoprawnym romantyczkom i marzycielkom. GALERIA >>>

tekst: Anna Chwalińska