Kolejny piękny adres i do tego pyszny adres w Gdyni. Poznajcie Dzień Dobry Lody, autorski koncept Jakuba i Moniki Niemc, który powstał przy ul. 10 Lutego w zabytkowym domku Wójta Radtkego. Właściciele skupili się tworzeniu deserów najwyższej jakości. Pracę nad wnętrzem powierzyli zaś Paulinie Kisiel ze studioturbo.pl. 

W Dzień Dobry Lody neutralne barwy nawiązują do wydmowej roślinności i jasnego, delikatnego piasku gdyńskich plaż. Bar, stanowiący centrum lokalu, został obudowany jasnymi kaflami z zachowaniem charakterystycznych, modernistycznych (ach ta Gdynia!) zaokrągleń. W ramach renowacji lokalu udało się także odzyskać oryginalną cegłę, która swoim glinianym, ziemistym kolorem idealnie wpisuje się w naturalną tonację lodziarni. To wszystko przełamują kafle lastryko. Charakterystyczny deseń nadaje ton całemu lokalowi. Dopełnieniem projektu są autorskie meble – minimalistyczna drewniana ławka została wykończona welurem. Klasycznie kojarzący się ze słodkimi deserami róż został tutaj użyty w spokojnym pudrowym odcieniu. Nad salą zawisły lampy w żywym, rdzawym kolorze od trójmiejskiej pracowni oświetleniowej Kolorowekable. Całość spójnie uzupełnia logotyp wykonany przez Jacka Wielebskiego z Traffic Design.

W menu lody produkowane są na bazie mleka, śmietany, świeżych owoców i prawdziwej czekolady. Smaki? Na przykład masło karmelowe z prażonym słonecznikiem albo fiołek z borówką.