Dziś zaglądamy na ulicę Piłsudskiego w Opolu. To tutaj znajduje się niewielkie mieszkanie (33m2 powierzchni) należące do dwójki młodych adeptów sztuki. Za projekt wnętrza i jego aranżację odpowiada Sandra Jagielska (Sandra Jagielska Studio Architektury). 

Urządzenie niewielkiego metrażu zawsze wymaga od architekta wsłuchania się w potrzeby jego gospodarzy i starannego planu. W tym mieszkaniu Sandra Jagielska zamieniła funkcje istniejących pomieszczeń. W miejsce starej kuchni zaproponowała oddzielną sypialnię. Natomiast dawny pokój otworzyła na korytarz proponując wyburzenie ściany. Tym samym inwestorzy zyskali przestronna przestrzeń salonu połączonego z aneksem kuchennym.  

Motyw przewodni lokalu? Zdecydowanie lastryko. Skąd wziął się ten pomysł? Dużo lastryko mamy na klatce schodowej kamienicy, w której znajduje się mieszkanie. Mamy zatem zachowaną pewną ciągłość. W części kuchennej terazzo pojawia się nad zabudową, w łazience na podłodze i grafice na jednej ze ścian. W mieszkaniu są także delikatne akcenty z lastryko takie jak świecznik czy mały dzbanuszek. Całość architektka urządziła w oszczędnym, prostym stylu: białe ściany, czarne meble, minimalistyczna przeszklona gablota przypominająca dawną lekarską apteczkę, proste łóżko z ascetyczną, metalową ramą w sypialni. Do tego obowiązkowo trochę żywych kwiatów i ulubione grafiki na ścianach.