Kolejna realizacja pracowni REFORM Architekt mieści się nad jednym z jezior w Polsce. To trzykondygnacyjny dom o powierzchni 600 m² stojący na sporej działce tuż nad wodą. Wymarzony na leniwe wakacje w stylu slow, ale też zaprojektowany tak, by mieszkało się w nim komfortowo przez cały rok. 

Dzięki wyjątkowemu układowi terenu wjazd na działkę znajduje się z dwóch stron i wspólnie tworzy tzw. przelot przez posesję - od południa, ze strony plaży oraz od północy. Sam dom składa się z trzech kondygnacji: bryły piwnicznej, stanowiącej część techniczną, bryły parteru, w którym zaprojektowałem open space i sypialnie dla dziecka, a także gości oraz z piętra przeznaczonego na sypialnie właścicieli, garderobę i łazienkę. Każda z części jest jedną, zwartą bryłą, wyglądającą jak pudełka ponakładane jedno na drugim - tłumaczy Marcin Tomaszewski, architekt.

Dom "otwiera" się na jezioro za pomocą dużych przeszkleń. Z każdego pokoju mamy widok na wodę i zieleń. Od strony ogrodu zaprojektowano duży taras idealny do relaksu na świeżym powietrzu. Elewacja budynku jest szara i czarna. Do jej wykończenia użyto błyszczących płyt Alucobond oraz tynku betonowego.