W Polsce słońce coraz śmielej wysuwa się zza chmur, przebiśniegi wyciągają swoje białe główki ku niebu, a nam marzy się wiosna na całego. Tymczasem zatrzymujemy się na dłużej nad tymi zdjęciami z jednego z parków kwiatowych w Japonii. To słynne tunele kwiatowe w Kawachi Fuji Garden w mieście Kitakyushu. Robią naprawdę wspaniałe wrażenie. Spacer pod kaskadą fioletowego kwiecia jest z pewnością niesamowitym uczuciem. Do pięknych widoków trzeba także dodać słodki, zniewalający zapach. A kiedy lekko powieje wiatr kwiaty pięknie falują.

10 miejsc w Japonii, które musicie odwiedzić, lecąc tam po raz pierwszy >>

Jak powstają te kwiatowe, zapierające dech w piersiach tunele (jeden z nich ma 220m a drugi 80m)? Otóż na specjalnie rozpiętych żerdziach i pergolach pną się glicynie (czy też inaczej wisterie). Najstarsza roślina ma podobno ponad sto lat. Te glicynie są w tym parku od tak dawna, że wyglądają już jak drzewa. W rzeczywistości zaś glicynia to rodzaj ozdobnego pnącza z rodziny bobowatych. Bywają także odmiany w kolorze białym i amarantowym.

Żeby zobaczyć tunel w całej swojej krasie trzeba się wybrac do ogrodu Kawachi Fuji od kwietnia do maja - wtedy bowiem przypada okres kwitnienia glicynii. Warto też odwiedzić ten ogród na początku jesieni - wtedy glicynia zmienia kolor liści i także wygląda spektakularnie. Widoki jak z bajki gwarantowane.