Artystą, który ukwiecił mury domów dla marki GUCCI jest Ignasi Monreal. To obecnie jedno z najgorętszych nazwisk na świecie jeśli chodzi o ilustrację mody i grafikę. Monreal współpracował między innymi z markami takimi jak: Dolce&Gabbana, Harper's Bazaar, Bally, J.W. Anderson, Louboutin, Louis Vuitton, czy Dior. Pochodzi z Barcelony, na co dzień pracuje w Londynie. 

Co konkretnie namalowano na muralach? To osobista wersja artysty toposu "locus amoenus" - miejsca przyjemnego, pełnego piękna i harmonii. Sztuka renesansu była dla Monreala punktem wyjściowym. Efektem jego pracy są dwa idylliczne ogrody, na które aż miło spojrzeć w tak dużych miastach pełnych betonu, maszyn, murów i pośpiechu. W tych ogrodach Monreala, na stolikach stoją flakony GUCCI Bloom oraz zabawne wazony w kształcie głów. W wazonach mamy natomiast kwiaty, których aromaty są poszczególnymi nutami zapachowymi perfum. Co ciekawe, stoliki przedstawiają technikę mozaiki Florentine 'Pietre Dure' (z wykorzystaniem marmurowych kamieni szlachetnych). Do takiego ich zobrazowania artystę zainspirowała wizyta w muzeum Opificio delle Pietre Dure we Florencji.  

Jeśli akurat jesteście lub wybieracie się do NYC lub Mediolanu i chcecie zobaczyć murale na żywo, to nowojorski znajduje się na Soho, a mediolański Largo la Foppa.