Kuchnia w stylu włoskim - wyróżniki

  • Kuchnia otwarta, jako wiodący układ mebli kuchennych. Zaakcentowanie kuchni jako najważniejszego pomieszczenia w domu. Hołd odrodzeniu domowego ogniska sprawił, że kuchnia ma być przestrzenią połączoną z salonem lub jadalnią, przestrzenią wielofunkcyjną i profesjonalnie wyposażoną.
  • Dominacja kuchni z wyspą lub półwyspem, jako naturalna konsekwencja otwarcia przestrzeni kuchennej na pozostałą część domu.
  • Przewaga stylistyki współczesnej, czyli pełne otwarcie na kuchnie nowoczesne i minimalistyczne o prostych liniach. Zauważalne subtelne odejście od kuchni stylizowanych - klasycznych i rustykalnych.
  • Innowacje technologiczne. Współczesne kuchnie włoskie wyposażone są w inteligentne systemy typu smart home i innowacyjne technologie nowej generacji. Wszystko w służbie funkcjonalności i maksymalnej wydajności sprzętów.
  • Łatwość użytkowania. Kuchnia w stylu włoskim to przestrzeń urządzona tak, by dzięki zapewnieniu optymalnej ergonomii była praktyczna i przyjazna w codziennym użytkowaniu.
  • Najmodniejsza kolorystyka to metaliczne odcienie: brąz, miedź, złoto, aluminium czy stal, zestawione w kontraście z czernią lub ciemnym odcieniem szarości. Pojawia się również amarantowa czerwień i oliwkowa zieleń.
  • Drewno, jako wciąż popularny naturalny surowiec we wszystkich swoich rodzajach i kolorach, również w połączeniu z ciemnymi barwami, co tworzy nowoczesne i designerskie wnętrze.

Kuchnia styl włoski - inspiracje

Wyrafinowany, elegancki design, doskonała jakość materiałów oraz kunsztowne rzemiosło cechują współczesne kuchnie włoskie. A wszystko to w parze z funkcjonalnością rozwiązań. Oto kilka aranżacji kuchennych stworzonych przez projektantów Halupczok, zainspirowanych włoską stylistyką.

Nowoczesna kuchnia w stylu włoskim - Madera

W projekcie kuchni Madera można odnaleźć wiele alegorii do nowoczesnej stylistyki włoskiej. Naturalne materiały odgrywają tu wiodącą rolę, nie tylko estetyczną. Naturalne drewno i spiek kwarcowy o nieco surowej formie dają poczucie obcowania z przyrodą. Koloryt dębowych, nieregularnie falowanych frontów meblowych doskonale koresponduje z barwą wyspy kuchennej, o imponującym wzorze. Zgodnie z najnowszymi trendami kolorystycznymi, metaliczny odcień grafitu pojawił się na mobilnych frontach szafek wysokich oraz froncie wyspy.

Ta nowoczesna kuchnia z wyspą została zaprojektowana tak, aby była jak najbardziej ergonomiczna i funkcjonalna Pojemne szafki i szuflady, wyposażone w drewniane organizery oraz ruchome półeczki na kuchenne akcesoria, zawieszone tuż nad blatem roboczym akcentują walory praktyczne. Systemy świetlne nad blatem roboczym uruchamiane sensorycznie, czyli bez konieczności bezpośredniego dotyku, eksponują innowacyjną stronę. Efektowne połączenie estetycznej finezji z pomysłowością rozwiązań, tworzy komfortowo wyposażoną przestrzeń dla kulinarnych przedsięwzięć.

 

Włoska elegancja i pomysłowość - Fenice

Harmonię pomiędzy przestrzenią kuchenną i wypoczynkową w kolekcji Fenice oparto na wyspie kuchennej w oszałamiającej kolorystyce. Jej piękno kryje się w prostych liniach i subtelnym deseniu. Narożnie wysuwany mobilny blat, skrywa pomysłowo ulokowaną przestrzeń na drobne kuchenne bibeloty. Pojemna szafa cargo pełni rolę spiżarni, a podsufitowy minimalistyczny okap, idealnie wpisuje się w nowoczesną stylistykę. Mobilne rozwiązania w postaci chowanych jesionowych drzwi o imponującym usłojeniu, dają swobodę w kreowaniu przestrzeni kuchennej. Za nimi ulokowano ruchomy front meblowy, oparty na autorskim systemie otwierania. Ten z kolei odsłania ogrom miejsca na kuchenne akcesoria typu przyprawy, deski do krojenia czy butelki z oliwą, tak niezbędne podczas gotowania.

Tradycyjny styl włoskiej kuchni Bristol

Tradycyjne kuchnie włoskie zachwycają kunsztownymi zdobieniami mebli i dekoracyjnymi dodatkami. Wszystko to wnosi do wnętrza ciepłą, sielską atmosferę, sprzyjającą wspólnemu spędzaniu chwil. Takim klimatem wypełniona jest Bristol - jasna kuchnia, urzekająca stolarską perfekcją. Idealnie wpisuje się w stylistykę kamiennych włoskich domów średniowiecznych miasteczek, którym towarzyszą winnice o wielopokoleniowej tradycji. Prym wiedzie tutaj kolorystyczne trio oparte na bieli, graficie i barwie naturalnego drewna. Wyeksponowany dębowy panel świetlny nawiązuje do tradycyjnego belkowania w średniowiecznych włoskich kuchniach. Dekoracyjne detale inspirowane architekturą minionych epok zachwycają wdziękiem i kunsztem wykonania. Ozdobne szprosy, ażurowe elementy oraz szerokie pilastry skrywające szafki cargo i wygodne szuflady na przyprawy, tworzą idealną przestrzeń dla kreatorów włoskich przysmaków. Wyspa kuchenna to serce tej kolekcji, skupiające wokół siebie domowników i ich przyjaciół. Przestronny blat umożliwia nawet kilku osobom jednoczesną pracę, a dębowy blat stołu, obok funkcji stolika kawowego, pełni rolę dodatkowej przestrzeni roboczej. Wyposażenie kuchni, czyniące z niej przyjazną i łatwą w użytkowaniu przestrzeń, zaplanowano z myślą o pasjonatach gotowania, nie tylko z Włoch. Drewniane półeczki z dedykowanym miejscem na całą kolekcję przypraw, krajalnica do wędlin i pieczywa, ukryta z jednej z szuflad wyspy kuchennej, czy wewnętrzne organizery na sztućce są tego świetnym przykładem.

Szukając w swoich wnętrzach odniesień do stylistyki włoskiej, warto postawić na szlachetne materiały i wysublimowany design. Rozwiązania dobrać tak, by w maksymalny sposób czyniły z kuchni przyjazne i łatwe w użytkowaniu miejsce. Funkcjonalność bowiem to drugie imię włoskich mebli kuchennych.

Więcej na www.meble-halupczok.pl.