Położone z dala od gwarnego centrum stolicy Zacisze niegdyś było cenionym przez warszawiaków letniskiem. Sprzyjały temu luźna zabudowa i malownicze połacie łąk i jeziorek. Dziś ten teren przeżywa boom budowlany. A na jednym z nowych osiedli swój dom znalazła czteroosobowa rodzina. Aranżacją ich wnętrza zajął się zespół Modoso Interiors, w którym za kreację odpowiada Przemek Maziarz.

Najważniejsze było odzyskanie przestrzeni poszatkowanej ściankami działowymi wykonanymi przez dewelopera. Na pierwszy ogień poszedł wiatrołap, który zastąpiono eleganckim systemem szklanych ścianek i drzwi S1500 marki Raumplus. Ten prosty zabieg umożliwił również lepsze rozplanowanie kuchni, która otworzyła się na jadalnię i strefę dzienną.

Wszystkie odcienie karmelu

Modoso Interiors dostało od inwestorów wytyczne do stworzenia wnętrza, ponadczasowego, przytulnego i eleganckiego, ale bez efektu onieśmielenia. Projektanci postawili na ponadczasową biel i czerń w połączeniu z karmelowymi dodatkami.

Przewidziana do tego wnętrza kuchnia miała być prosta, dopracowana w detalach, dlatego Przemek Maziarz realizację powierzył firmie ZAJC, z którą pracował już wcześniej. Dolne szafki fornirowane są dębem w ciepłym odcieniu karmelowym. Ze szlachetnym drewnem kontrastuje wysoka zabudowa, lakierowana w kolorze grafitowym o modnej głęboko matowej fakturze. Ten sam kolor znajdziemy na dość nietypowej wyspie kuchennej. Zgrabny, smukły mebel kumuluje kilka funkcji. Ma praktyczne szuflady na szpargały, donice na zioła i mogą przy nim wygodnie zasiąść na hokerach cztery osoby. Wszystkie blaty wykonane są z czarnego, matowego granitu, w którym dosłownie ukryty został zlew.

Salon ociepla odcień toffi na podłodze w postaci parkietu ułożonego we francuską jodełkę. Karmelowa barwa pojawia się także na frontach szaf, poduszkach ułożonych na szarej sofie i wazonach przypominających apteczne butle. Nawet pies gospodarzy za sprawą swojego umaszczenia zdaje się idealnie wpisywać w tę misternie dobraną kolorystykę.