Jury w składzie:
Ewa Janczukowicz- Cichosz, Ewa Gołębiowska, Tomek Augustyniak, Marek Adamczewski, Małgorzata Szczepańska, Ryszard Balcerkiewicz, podjęło decyzję o nagrodzeniu poniższych prac:

Główna nagroda wysokości 10 000 zł dla:
Jutro/Tkaniny z użyciem nasion

Reneta Ramola-Piórkowska

Nagrodę w wysokości 5000 zł dla:
na balkon! – zestaw mebli i akcesoriów na balkony miejskie

Agnieszka Cieszanowska i Helena Wierzbowska 

Nagroda w wysokości 5000 zł dla:
Kolekcja ekologicznych wazonów "Re-Vase"

Natalia Komorowska

Wyróżnienie i prenumeratę ELLE Decoration na rok 2021
Tkanina Żakardowa "Perła"

Tomasz Dróżdż

Jury w swojej ocenie brało pod uwagę:

  •     Trafność odpowiedzi na zadanie konkursowe, pozwalają na wyjście poza granice typowego produktu rynkowego. Rozwinięcie w sposób realny wizji ewentualnej przyszłości zawartej w idei projektu
  •     Świadomość projektową w użyciu i zastosowaniu materiałów
  •     Estetykę  i jakość wykonania pracy

Tematem przewodnim tej edycji był Design XXI w. Czym jest design przyszłości, na jakie pytania będzie odpowiadał, jakie materiały będą dla niego charakterystyczne, co będzie ważniejsze: mieć czy być, minimalizm: wybór czy konieczność.

Od 3 grudnia, w witrynie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, można podziwiać prace zarówno zwycięzców jak i artystów, którzy zakwalifikowali się do finałowego etapu tegorocznego konkursu. Wystawa prezentowana będzie w witrynach budynku IV PPNT Gdynia, od al. Zwycięstwa, i potrwa do 10 stycznia 2021. 

Dodatkowo, 8 grudnia o godz. 16 na profilu Facebook’owym @ELLE Decoration Polska oraz za pośrednictwem komunikatora ZOOM odbędzie się panel ekspercki online poświęcony tematyce designu i wzornictwa przyszłości. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Szczepańska, redaktor naczelna magazynu ELLE Decoration, a jej gośćmi będą: projektantka Maja Ganszyniec oraz Paweł Kubara, Design&Communication Manager Comforty. 

Redakcja ELLE Decoration już od 20 lat wspiera polskie wzornictwo, a Konkurs Młodzi na Start nieustannie, od 9 lat jest początkiem wielkiej kariery dla wielu laureatów. 
Mecenasami konkursu są Miasto Gdynia, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia i Centrum Designu. Partnerem wydarzenia jest Zamek Cieszyn, a Patronami Medialnymi są: ELLE, Domo+, Chillizet, designteka.pl, PLN Design i Magazif.

Więcej o wyróżnionych projektach i ich autorach przeczytacie w przewodniku GDD, na stronie Gdynia Design Days, w zakładce przewodnik - wystawy

Regulamin konkursu dostępny na www.elle.pl/decoration/mlodzinastart