Istnieje szereg sposobów na uczynienie naszego domu bardziej przytulnym. Jednym z nich jest między innymi montowanie kominków. Nie każdy jednak jest w stanie pozwolić sobie na te tradycyjne rozwiązania. W tym przypadku, z pomocą przychodzą tzw. kominki dekoracyjne, które dają chociaż namiastkę prawdziwego, domowego ogniska. 

Jaki efekt daje kominek dekoracyjny?

Gustowny kominek dekoracyjny od razu wprowadza przyjemny nastrój w całym pomieszczeniu i zdecydowanie umila spędzanie w nim naszego wolnego czasu. Jego największą zaletą jest prosty montaż, zatem każdy bez problemu powinien sobie z nim poradzić. Kominek wizualnie ociepli wnętrze, nadając mu przyjaznego klimatu. W okresie świątecznym możemy dodatkowo uefektywnić jego wygląd, zawieszając na nim tematyczne ozdoby. Całość z pewnością będzie prezentować się wyjątkowo efektywnie, pełniąc rolę szykownej dekoracji. Przy okazji może także pełnić funkcję praktycznej, ekspozycyjnej półki, na której możemy umieścić rodzinne fotografie czy świece. 

Do jakich wnętrz pasuje kominek dekoracyjny?

W zależności od tego w jakim stylu mamy urządzone wnętrze, możemy dobrać do niego odpowiedni kominek. Wybór na rynku jest całkiem szeroki i z pewnością każdy dobierze coś idealnie pasującego do wystroju jego mieszkania. Sztuczne kominki szczególnie świetnie wpisują się w klasyczne i rustykalne aranżacje. Znakomicie łączą się ze ścianami w stonowanych odcieniach, nadając im wyraźniejszego charakteru. Prosty komin np. w antycznym stylu urozmaici niemal każde minimalistyczne wnętrze. 

Gdzie umieścić w domu kominek dekoracyjny?

Z pewnością pierwsze pomieszczenie, jakie przychodzi nam na myśl, gdy zastanawiamy się nad umiejscowieniem kominka to standardowo - salon. Nie ma w tym niczego dziwnego, w końcu spędzanie czasu przy tak wyjątkowej dekoracji, staje się jeszcze bardziej przyjemne. Jednak nie zamykajmy się tylko i wyłącznie na oczywiste rozwiązania! Kominek możemy równie dobrze umieścić w zaciszu sypialni - pamiętajmy tylko o dobraniu odpowiednich wymiarów dekoracji. 

Ekologiczne aspekty kominków dekoracyjnych

Coraz większą wagę przywiązujemy do ekologicznych rozwiązań, także w naszych domach. Sztuczny kominek sprawi, że nie przyczyniamy się do dodatkowego, niepotrzebnego zanieczyszczania powietrza. Co więcej, jest to opcja szczególnie bezpieczna dla dzieci. Nie musimy obawiać się, że maluchy podczas zabawy zrobią sobie krzywdę, tak jak mogłoby być w przypadku tradycyjnego kominka. 

Gdzie kupić kominki dekoracyjne?

Kominki w tym stylu dostaniemy w marketach z wyposażeniem wnętrzarskim. Ciekawe rozwiązania tego typu możemy spotkać również w Empiku czy Jula. Prosty portal kominkowy tak na dobrą sprawę możemy wykonać nawet sami. W internecie znajdziemy mnóstwo poradników np. w formie wideo, które pokazują jak zrobić to krok po kroku.