Dla Agnieszki i Jacka oraz dwójki ich dzieci ten dom pod Kielcami miał być azylem, w którym wszyscy mieszkańcy będą mogli realizować swoje pasje. 170 metrów przestrzeni na kameralnym osiedlu zaprojektowały dla nich Eliza Wojtasiewicz i Katarzyna Olejarz z pracowni Kaza Interior Design. Partnerem wykonawczym tej realizacji była sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.

Właściciele wcześniej przemyśleli koncepcje dotyczące np. kolorystyki - generalnie chcieli, żeby miejsce było nowoczesne, ale przytulne i bezpretensjonalne - mówi Eliza Wojtasiewicz. – Szybko i pewnie podejmowali decyzje i w większości zgadzali się na proponowane przez nas rozwiązania.
Na parterze powstał duży salon z otwartą kuchnią, łazienka, sypialnia gospodarzy i pokoje dzieci. Jacek lubi gotować – w salonie często podejmują więc gości, a kiedy są sami uwielbiają leniuchować przy kominku oglądając dobre filmy. Ściana z telewizorem to główna ściana w salonie wyróżniona tynkiem strukturalnym Senso od Metropolis.

Kuchnia jest w kształcie litery U. Nie jest duża, ale mieści wszystko co potrzebne do przyrządzenia wykwintnego menu. Pomysłowym rozwiązaniem jest ściana nad szafkami pomalowana ciemną farbą magnetyczną. Można na niej powiesić na przykład ulubione przepisy kulinarne.
Górę Agnieszka i Jacek chcieli mieć tylko dla siebie. Taki nasz mały, bezpieczny azyl - mówi właścicielka. – Tylko my i dzieciaki. Ucieszyliśmy się z pomysłu Elizy.
Na wspólnej przestrzeni na antresoli Jacek urządził swój kącik komputerowy, Agnieszka bibliotekę z ulubionymi książkami, a dzieci fantastyczną przestrzeń do zabawy - z wielką, modułową kanapą, po której uwielbiają skakać. W ten sposób rodzice mogą zająć się rzeczami, które lubią i mieć cały czas na oku swoje pociechy. Łazienka to domowe SPA w stonowanych barwach. Honorowe miejsce zajmuje w niej wanna z hydromasażem.