Specyficzna estetyka filmów Wesa Andersona ma wielu fanów na całym świecie. Symetryczne kadry, maksymalizm, umiłowanie detalu - tak można ją opisać w dużym skrócie. Teraz miłośnicy amerykańskiego reżysera mają kolejną okazję do radości. Marka MuralsWallpaper wypuściła właśnie kolekcję tapet inspirowaną twórczością Andersona. 

Nasz faworyt? Tapeta "Margot" inspirowana oczywiście stylem bohaterki "Genialnego klanu". Bogaty wzór z dzikimi kotami, tętniącą życiem paleta kolorów, motyw dżungli będzie grał pierwsze skrzypce w niejednym wnętrzu. Hołdem dla obrazu "Moonrise Kingdom" jest z kolei inspirowana stylem vintage Suzy, tapeta w motyle. Ten urzekający, botaniczny projekt zaprosi ciekawe elementy fauny na ściany. Tapetą, która ma szansę stać się bestsellerem jest niewątpliwie ta w millennial pink, inspirowana wnętrzem z "The Grand Budapest Hotel". To od tego filmu miała rozpocząć się moda  na charakterystyczny róż. Elegancka tapeta "Aghata" łączy w sobie wyrafinowane hotelowego wnętrza w stylu art déco z pożądanym odcieniem  różu tak, by nadać nowoczesny styl tradycyjnej sztukaterii. Cena tapet? 36 funtów za metr kwadratowy (nie licząc kosztów przesyłki). Kupuje się rolki o szerokości 45 centymetrów.   

Dom w stylu filmów Wesa Andersona

Marzą nam się jeszcze tapety inspirowane stylem Davida Lyncha, Federico Felliniego (głównie cyrkowe motywy) i Jeana-Pierra Jeuneta. Macie swoje propozycje do tej listy?