Newbie to brand szwedzkiej sieci odzieżowej KappAhl. Do tej pory ich produkty kojarzyły się nam z ubrankami (trochę w duchu retro) dla niemowląt, ewentualnie kosmetyczkami i kocykami dla maluchów. Teraz Newbie oferuje także akcesoria wnętrzarskie. Marka wprowadza właśnie na rynek limitowaną linię tapet w ręcznie rysowane wzory, która powstała we współpracy z firmą Boråstapeter. Jednocześnie swą premierę ma limitowana kolekcja pościeli z takim samym wzorem.

Bardzo podoba nam się idea tworzenia świata Newbie dla naszych klientów z myślą o wypoczynku i sypialni. Kolekcja Bedtime Stories obejmuje wszystko, od pościeli i poduszek po piżamki i śliniaki. Do tego pokój udekorowany piękną tapetą, której wzór został zaczerpnięty z nostalgicznych motywów Newbie. Nie tylko piękny, ale również zapewniający spokój i wypoczynek dla oka – mówi Desiré Westerberg, Design & Purchasing Manager w KappAhl.

Cztery wzory na tapetach zostały narysowane ręcznie przez zespół projektantów Newbie. Mamy tu motyw kwiatowy i leśnych zwierzątek. Produkcja tapet odbywa się całkowicie bez zastosowania niebezpiecznych środków oraz przy jak najmniejszym wpływie na środowisko. Wszystkie stosowane farby są na bazie wody, a papier pochodzi ze zrównoważonych hodowli leśnych w północnej Europie.

Newbie Wallpaper i Bedtime Stories będą dostępne w ograniczonej ilości w sklepach Newbie Stores oraz na kappahl.com i borastapeter.se od 5 lutego 2019.