Oto nowość od marki Stelton zaprezentowana podczas targów Ambiente - kolekcja przygotowana we współpracy z Normanem Fosterem. O projektach Fostera (Foster + Partners) pisaliśmy Wam już nie raz. Także klasyczne, ponadczasowe produkty Stelton pojawiają się często w naszych galeriach z produktami dla domu. Teraz duński brand i brytyjski architekt połączyli siły. Tak powstała kolekcja prostej, ale jednocześnie wyrafinowanej zastawy stołowej.

Co wchodzi w jej skład? Karafki, kieliszki do wina, miseczki i tace ze stali nierdzewnej. Do tego porcelanowe filiżanki, cukiernica, dzbanek oraz szkło (szklanki, termos). Mimio użycia różnych materiałów i co za tym idzie kolorów (lustrzane srebro stali łączy się tu z bielą porcelany) wszystkie elementy kolekcji w spójną całość łączą te same, miękkie, nieco zaokrąglone kształty. "Istnieje niezwykła niejednoznaczność w potędze krzywych, sile linii, czy to definiując budynek, most, linię horyzontu czy statku. W pewnym sensie te linie są częścią tej samej rodziny" - tak o potędze kształtów i linii mówi w kontekście tej kolekcji sam Foster.

Nie znamy jeszcze cen tej kolekcji. Jak myślicie, ma szansę stać się sprzedażowym hitem czy raczej ciekawostką dla kolekcjonerów? Dajcie nam znać w komentarzach.