Niektórzy z nas potrzebują odrobinę więcej komfortu i wsparcia. Z myślą o seniorach IKEA przygotowała specjalną kolekcję mebli i akcesoriów OMTÄNKSAM (po szwedzku OMTÄNKSAM to „liczący się z innymi”). Należące do serii produkty opracowano we współpracy z ekspertami od ergonomii. Przetestowali je ludzie borykający się z różnymi trudnościami i o różnych potrzebach. Tak powstały przedmioty, które  łatwo się chwyta, nie przesuwają się po powierzchni i na przykład ułatwiają siadanie oraz wstawanie. 

Kolekcja dla seniorów

Co dokładnie znalazło się w nowej kolekcji? Stół odporny na zadrapania i z blatem, który łatwo jest wyczyścić. Krzesło z zaokrąglonym, wysokim oparciem. Specjalny fotel podpierający kręgosłup z regulowaną poduszką, a do tego podnóżek, na którym stopy będą spoczywały pod właściwym kątem. OMTÄNKSAM to także wełniany pled, długa łyżka do butów,  specjalna, wielofunkcyjna poduszka, wazon w kształcie idealnym do przenoszenia, czy taca o antypoślizgowej powierzchni. W kolekcji znalazły się także poduszki na krzesła, dywan z gumowanym spodem, kocyk, miska z silikonową pokrywką. 

Pomysłowe wzornictwo rodzi się, gdy spoglądamy na świat oczami innych. Z chwilą, kiedy zrobimy krok wstecz i zmienimy perspektywę, otworzą się przed nami drzwi do nowych możliwości. Jednocześnie uświadomiliśmy sobie, że nie możemy skupiać się wyłącznie na osobach starszych. Wiele osób korzysta z produktów, które zapewniają dodatkowe wsparcie i komfort, tymczasowo lub na stałe, niezależnie od wieku – mówi Britt Monti, liderka działu kreatywnego i pomysłodawczyni serii OMTÄNKSAM.

Kolekcja dostępna jest od maja w sklepach stacjonarnych i online.