Zara Home wprowadza swoją nową kapsułową kolekcję artykułów malarskich, złożoną z produktów stworzonych z wysokiej jakości materiałów, takich jak ceramika, drewno, czy len. Co w niej znajdziemy? Planery, szkicowniki i notatniki, pudełka i segregatory na dokumenty, teczki na prace, nożyczki, drewniane ekierki i linijki, zszywacze, miarki, tacki, kubeczki na przybory, szpatułki, farby, palety, piórniki-etui na pędzle, kredki, ołówki, długopisy i gumki. Jest też roboczy stołek z regulacją wysokości siedziska i sztaluga. Wszystko w przyjemniej stylistyce retro. Ceny? Od 9,90 za gumkę, przez 59 złotych za komplet kredek Winsor and Newton do 699 złotych za album o sztuce Jeana-Michela Basquiata „BASQUIAT DELUXE EDITION”

Z okazji premiery malarskiej kolekcji marka wydała swój najnowszy edytorial "A creative space", którego bohaterem został Bent Van Looy, muzyk pochodzenia belgijsko-flamandzkiego. Bent porzucił kiedyś malarstwo dla kariery muzycznej. Teraz powraca do swoich korzeni i dawnej pasji.  
Zarówno w malarstwie, jak i muzyce polegam na krótkich, bardzo intensywnych wybuchach skupionej pracy. Piosenka zwykle uderza mnie, kiedy idę ulicą, odrobina melodii, fraza do refrenu. Odkryłem, że zanurzenie się w dźwiękach i ruchach miasta w połączeniu z rytmem moich kroków sprawia, że ​​mój mózg pracuje inaczej, umożliwia powstawanie dziwnych rzeczy. - mówi Bent.